رفتن به نوشته‌ها

مشكلات جنسي عامل 50 درصدی طلاق

رييس سومين كنگره خانواده و سلامت جنسي گفت: با بررسي پرونده‌هايي از دادگاه‌هاي خانواده مشخص شد كه حدود ‪ ۵۰‬درصد از طلاق‌هايي كه در خانواده‌ها صورت مي‌گيرد ريشه در مسايل و مشكلات جنسي دارد. دكتر فروتن گفت: به دليل محدوديت‌هاي فرهنگي كه در زمينه طرح مسايل و مشكلات جنسي در جامعه وجود دارد افراد نمي‌دانند مشاوره‌هاي مرتبط با مسايل جنسي را در چه مركزي بايد دريافت كنند. به گزارش ایرنا، وي با تاكيد بر ايجاد مراكز و كلينيك‌هاي خاص مشاوره جنسي خاطر نشان کرد: ايجاد چنين مراكزي براي ارايه خدمات مشاوره‌اي به خانواده‌ها در پيشگيري و يا حل بسياري از معضلات مرتبط با مسايل جنسي كمك‌كننده است. به گفته وي، ممكن است همسر از مشكلات رفاهي و اقتصادي و ديگر مشكلات زندگي شكايت كند ولي در ريشه‌يابي آن مشخص مي‌شود كه در آن خانواده آرامش جنسي وجود ندارد.

دكتر “سيد كاظم فروتن” در نشست خبري سومين كنگره”خانواده و سلامت جنسي” با بيان اين مطلب افزود: نتيجه اين بررسي نشان مي‌دهد بسياري از مشكلات خانوادها ناشي از مشكلات و اختلالات جنسي است كه به صورت مشكلات ظاهري و سطحي همچون تنفرها و جر و بحث‌هاي خانوادگي مطرح مي‌شود.

وي ادامه داد: با بررسي پرونده افرادي كه به دادگاه‌هاي خانواده مراجعه كرده بودند و به كلينيك سلامت خانواده ارجاع داده شده بود مشخص شد ريشه بسياري از مشكلات خانوادگي كه منجر به طلاق و بي‌علاقگي زوجين نسبت به همديگر مي شود ناشي از مسايل جنسي است. دكتر فروتن با اشاره به اينكه اختلالات جنسي در جامعه ما از شيوع بالايي برخوردار است افزود: در كشور ما براي ناتواني جنسي كه حدود ‪ ۹‬درصد مردان جامعه از آن رنج مي‌برند هيج برنامه ريزي منسجمي به عمل نيامده است. وي اضافه كرد طبق آمارهاي موجود در كشور حدود ‪ ۳۰‬درصد زنان و ‪ ۳۰‬تا ‪ ۴۰‬درصد مردان در زندگي زناشويي خود از اختلالات جنسي رنج مي‌برند.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *