رفتن به نوشته‌ها

مشکلات جنسی عامل ۵۰ درصدی طلاق

رییس سومین کنگره خانواده و سلامت جنسی گفت: با بررسی پرونده‌هایی از دادگاه‌های خانواده مشخص شد که حدود ‪ ۵۰‬درصد از طلاق‌هایی که در خانواده‌ها صورت می‌گیرد ریشه در مسایل و مشکلات جنسی دارد. دکتر فروتن گفت: به دلیل محدودیت‌های فرهنگی که در زمینه طرح مسایل و مشکلات جنسی در جامعه وجود دارد افراد نمی‌دانند مشاوره‌های مرتبط با مسایل جنسی را در چه مرکزی باید دریافت کنند. به گزارش ایرنا، وی با تاکید بر ایجاد مراکز و کلینیک‌های خاص مشاوره جنسی خاطر نشان کرد: ایجاد چنین مراکزی برای ارایه خدمات مشاوره‌ای به خانواده‌ها در پیشگیری و یا حل بسیاری از معضلات مرتبط با مسایل جنسی کمک‌کننده است. به گفته وی، ممکن است همسر از مشکلات رفاهی و اقتصادی و دیگر مشکلات زندگی شکایت کند ولی در ریشه‌یابی آن مشخص می‌شود که در آن خانواده آرامش جنسی وجود ندارد.

دکتر “سید کاظم فروتن” در نشست خبری سومین کنگره”خانواده و سلامت جنسی” با بیان این مطلب افزود: نتیجه این بررسی نشان می‌دهد بسیاری از مشکلات خانوادها ناشی از مشکلات و اختلالات جنسی است که به صورت مشکلات ظاهری و سطحی همچون تنفرها و جر و بحث‌های خانوادگی مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: با بررسی پرونده افرادی که به دادگاه‌های خانواده مراجعه کرده بودند و به کلینیک سلامت خانواده ارجاع داده شده بود مشخص شد ریشه بسیاری از مشکلات خانوادگی که منجر به طلاق و بی‌علاقگی زوجین نسبت به همدیگر می شود ناشی از مسایل جنسی است. دکتر فروتن با اشاره به اینکه اختلالات جنسی در جامعه ما از شیوع بالایی برخوردار است افزود: در کشور ما برای ناتوانی جنسی که حدود ‪ ۹‬درصد مردان جامعه از آن رنج می‌برند هیج برنامه ریزی منسجمی به عمل نیامده است. وی اضافه کرد طبق آمارهای موجود در کشور حدود ‪ ۳۰‬درصد زنان و ‪ ۳۰‬تا ‪ ۴۰‬درصد مردان در زندگی زناشویی خود از اختلالات جنسی رنج می‌برند.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *