رفتن به نوشته‌ها

تقليد افغان‌ها از ايران در ايجاد پارک بانوا

به گزارش بي بي سي، قابل ذکر است که رفتن و پناهنده شدن افغانها به کشورهای اروپایی، پاکستان را به “تخته خیز” بیشتر افغانها به سوی به کشورهای اروپایی تبدیل کرده و هزاران افغان از این راه به ممالک اروپایی پناهنده شده اند.
آن عده از مهاجران افغان که بستگانی در کشورهای اروپایی و امریکایی دارند، هر از گاهی از سوی این افراد پول و کمک اقتصادی دریافت می کنند.
افغانهای مقیم اروپا و آمریکا همچنین به خاطر حفظ سنتها و فرهنگ افغانی خود، بیشتر سعی می کنند با بستگان آشنایان افغانی خود در افغانستان، پاکستان و ایران ازدواج کنند.
به این سبب، خیبر پارک (باغ زنانه) پیشاور، برعلاوه مرکز خوب تفریحی زنان مهاجر افغان، به عنوان مکانی برای همسریابی در بین زنان مهاجر افغان از شهرت ویژه ای بر خوردار شده است.
پلیس پیشاور حتی از نزدیک شدن مردان به محوطه اطراف این پارک جلوگیری می کند.
تنها پسران زیر ۵ سال حق دارند به همراه خانواده هایشان وارد باغ زنانه شوند.
خانواده ها با گستردن بساط تفریح و میله (گلگشت)، اوقات فراغت و روزهای تعطیل را در این پارک سپری می کنند.

حضور دختران جوان در این جمع ها، فرصت خوبی است برای خواستگارانی که به دنبال عروس مناسب و البته زیبا می گردند.

خیبر پارک “باغ زنانه” درمنطقه حیات آباد پیشاور پاکستان موقعیت دارد. هر چند در حیات آباد پارک ها و مراکز تفریحی زیاد است ولی برای زنان مهاجر افغان، باغ زنانه در ایام تعطیل و تجلیل چون عید، برات، نوروز و دیگر ایام خجسته ملی و مذهبی، از اهمیت جداگانه ای برخوردار است و زنان این باغ را یگانه مرکز تفریح امن برای خود می دانند.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *