• دسته‌بندی نشده
  • 0

ركورددار تنظيم خانواده در ايران

جمشيد صالحي منش در گفت‌وگو با فارس در رشت در خصوص علل كاهش زاد و ولد در گيلان اظهار داشت: علت كاهش اين زاد و ولد فرهنگ بالاي مردم و رعايت كردن تنظيم خانواده است.

وي افزود: در واقع كنترل جمعيت به عوامل اقتصادي، ‌فرهنگي، ‌منطقه‌اي و اقليمي بستگي دارد ضمن اين كه نقش وزارت بهداشت و درمان بسيار مؤثر است و همچنين نقش رسانه‌هاي گروهي و مسئولان سياسي نظام و ائمه جمعه كه در امر آگاهي دادن به نحو شايسته‌اي مي‌توانند براي مردم فرهنگ سازي كنند.

وي در ادامه با اشاره به تعداد متولدشدگان در گيلان گفت: تا پايان مهر امسال بيش از 19 هزار و 340 نفر در گيلان متولد شده‌اند و تعداد 8 هزار و 741 نفر نيز فوت كرده‌اند كه اين مورد نسبت به سال قبل از رشد 3 درصدي برخوردار است ضمن اين كه روزانه در شهر رشت 35 الي 50 نفر متولد مي‌شود.

صالحي منش در خصوص صدور كارت ملي درگيلان تصريح كرد: از سال 1381 تا كنون تعداد يك ميليون و 321 هزار و 217 كارت ملي در گيلان صادر شده است و اگر همكاري ارگان ها و نهادها و مردم با ما ادامه پيدا مي كند تا 6 ماهه اول سال 1385 حدود يك ميليون و 700 هزار نفر از واجدين شرايط در استان تحت پوشش كارت ملي قرار خواهند گرفت.
مديركل ثبت احوال گيلان گفت: استان گيلان كم‌ترين نرخ زاد و ولد را در كشور دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.