رفتن به نوشته‌ها

رکورددار تنظیم خانواده در ایران

جمشید صالحی منش در گفت‌وگو با فارس در رشت در خصوص علل کاهش زاد و ولد در گیلان اظهار داشت: علت کاهش این زاد و ولد فرهنگ بالای مردم و رعایت کردن تنظیم خانواده است.

وی افزود: در واقع کنترل جمعیت به عوامل اقتصادی، ‌فرهنگی، ‌منطقه‌ای و اقلیمی بستگی دارد ضمن این که نقش وزارت بهداشت و درمان بسیار مؤثر است و همچنین نقش رسانه‌های گروهی و مسئولان سیاسی نظام و ائمه جمعه که در امر آگاهی دادن به نحو شایسته‌ای می‌توانند برای مردم فرهنگ سازی کنند.

وی در ادامه با اشاره به تعداد متولدشدگان در گیلان گفت: تا پایان مهر امسال بیش از ۱۹ هزار و ۳۴۰ نفر در گیلان متولد شده‌اند و تعداد ۸ هزار و ۷۴۱ نفر نیز فوت کرده‌اند که این مورد نسبت به سال قبل از رشد ۳ درصدی برخوردار است ضمن این که روزانه در شهر رشت ۳۵ الی ۵۰ نفر متولد می‌شود.

صالحی منش در خصوص صدور کارت ملی درگیلان تصریح کرد: از سال ۱۳۸۱ تا کنون تعداد یک میلیون و ۳۲۱ هزار و ۲۱۷ کارت ملی در گیلان صادر شده است و اگر همکاری ارگان ها و نهادها و مردم با ما ادامه پیدا می کند تا ۶ ماهه اول سال ۱۳۸۵ حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از واجدین شرایط در استان تحت پوشش کارت ملی قرار خواهند گرفت.
مدیرکل ثبت احوال گیلان گفت: استان گیلان کم‌ترین نرخ زاد و ولد را در کشور دارد.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *