رفتن به نوشته‌ها

قوانین جدید برای مبارزه با ازدواج ساختگی در

از امروز اول فوریه، در بریتانیا قوانین جدیدی به منظور جلوگیری از ازدواجهای ساختگی که با هدف فرار از قوانین مهاجرت صورت می گیرد به اجرا گذاشته شده است.
مطابق این قوانین اکثر شهروندان کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا برای ازدواج در بریتانیا نیاز به کسب اجازه ویژه از وزارت کشور خواهند داشت.

دولت بریتانیا می گوید این محدودیت برای هدف قرار دادن گروههای جنایتکار وضع شده که به شهروندان بریتانیا و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در بریتایا مشغول به کار هستند پول پرداخت می کنند تا با مهاجران ازدواج کنند و آنها بتوانند در بریتانیا اقامت داشته باشند.

به گفته دولت بریتانیا در سال گذشته میلادی بیش از سه هزار ازدواج که ظن آن می رود ساختگی باشد صورت گرفته است.

مخالفان قوانین جدید می گویند که این قوانین حقوق اولیه بشر را نقض می کند و می تواند تبعیض آمیز باشد.

طبق قوانین قبلی هر کس که می خواست در بریتانیا ازدواج کند تنها می بایست ثابت می کرد که یک هفته در این کشور اقامت داشته است و از دو هفته قبل، ازدواج خود را به دفتر ثبت ازدواج محل اطلاع می داد.

اما از امروز شهروندان کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا به غیر از سوئیس، لیختن اشتاین، ایسلند و نروژ، که قصد ازدواج در بریتانیا دارند باید یا ویزایی بگیرند که بتوانند پیش از ورود به این کشور ازدواج کنند و یا گواهی تایید ازدواج از سوی وزارت کشور بریتانیا درخواست کنند.

متقاضیان گرفتن این گواهی، که ۱۳۵ پوند باید برای آن پرداخت، باید مدارکی ارائه دهند که ثابت کند آنها به لحاظ قانونی اجازه دارند در بریتانیا اقامت کنند.

آنهایی که وضعیت اقامت مشخصی ندارند، از جمله پناهجویانی که در انتظار جواب درخواست پناهندگی هستند اجازه ازدواج در بریتانیا ندارند.

دولت بریتانیا امیدوار است با به اجرا در آمدن قوانین جدید از میزان ازدواجهای ساختگی کاسته شود

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *