رفتن به نوشته‌ها

ازدواج دانشجویی باید دو برابر شود

ازدواج دانشجویی باید دو برابر شود

محمد علی وکیلی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه آمار مراسم ازدواجهای دانشجویی باید دو برابر شود،‌افزود: در اولین روزهای ثبت نام برای ازدواج دانشجویی ظرفیت اکثر دانشگاه ها پر می شود در حالی که متقاضیان زیادی برای حضور در این مراسم وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه زمان ثبت نام ازدواج دانشجویی در دانشگاه های کشور از ۱۰ آبان آغاز شده و یک ماه مهلت برای ثبت نام وجود دارد،‌ گفت: طبق تحقیقات صورت پذیرفته ۵۵ درصد از زوجهایی که مراسم ازدواج آنها توسط ستاد ازدواج دانشجویی برگزار می شود به همان مراسم اکتفا می کنند اما ۴۵ درصد مابقی مراسم دیگری به جز مراسم ستاد برای ازدواجشان برگزار می کنند.
دبیر ستاد ازدواج دانشجویی با اشاره به اینکه برای برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی از هر زوج خواستار حضور در این مراسم ۱۰ هزار تومان دریافت می شود،‌ افزود: هیچ اعتباری در سقف بودجه کشور برای برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی وجود ندارد و در سالهای گذشته بودجه این طرح ضمن مشارکت دانشجویان شرکت کننده از محل اعتبار محدود بودجه فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری تامین شده است.
وی با تاکید بر اینکه لازم است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی ردیفی تحت عنوان ازدواج دانشجویی برای این منظور درنظر بگیرد،‌ گفت: با اعتبار موجود نمی توان اقدامات اساسی خصوصا در حوزه آموزش و پژوهش انجام داد.
وکیلی با اشاره به اینکه در تعدادی از دانشگاه ها با صرفه جویی و جذب مشارکتهای نیکوکاران سقف مشارکت دانشجویان به صفر می رسد، اظهار کرد: در سال جاری آمار سکه های اهدایی مقام معظم رهبری از ۱۴ هزار سکه در سال گذشته به ۲۵ هزار سکه افزایش یافته است.

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی در گفت و گو با فارس:

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد ازدواج دانشجویی با تاکید بر اینکه آمار در نظر گرفته شده برای مراسم ازدواج دانشجویی به هیچ وجه پاسخگوی استقبال دانشجویان نیست،‌ گفت: در سال جاری برای ۳۰ هزار زوج مراسم ازدواج دانشجویی برگزار می شود در حالی که با توجه به استقبال دانشجویان باید این آمار به ۶۰ هزار زوج افزایش یابد.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *