رفتن به نوشته‌ها

دولت بلژيک و سخت شدن ويزای ازدواج

دولت فدرال بلژيک از طرحی سخن ميگويد که از محدود شدن و کاهش ازدواج شهروندان اين کشور با خارجی ها پشتيبانی ميکند.

بر اساس اين طرح از سال ۲۰۰۶ مهاجرينی که برای ازدواج وارد اين کشور ميشوند بايد حتما بيمه ی تندرستی داشته باشند. از ديگر سو زمان همزيستی برای بدست آوردن مليت بلژيکی هم برای اين گروه از مهاجران افزايش خواهد يافت.

بگزارش روزنامه ی هلندی زبان De Morgen چاپ بلژيک اين طرح که از سوی وزير کشور آقای Patrick Dewael (که خودشان هم بتازگی تجديد فراش کرده اند) ارائه شده به منظور مبارزه با ازدواجهای ساختگی و کاهش ازدواج بلژيکی ها با خارجی هاست.

آقای وزير در گفتگو با خبرنگاران به جزييات طرحش اشاره ای نکرد ولی قول داد که اين طرح بر اساس قوانين اتحاديه ی اروپا پايه ريزی شده ، هر چند که سوژه ی اصلی برای مبارزه ازدواج اروپايی ها با غير اروپايی ها ميباشد.

در هر صورت آنچه مشخص است اينکه قوانين تازه به دولت اجازه ميدهد بر عليه کسانی که از موضوع ازدواج سوء استفاده کنند اعلام جرم کرده و آنها را به دادگاه بکشاند.

بر اساس اين طرح همچنين تمامی نکاتی که در ارتباط با موضوع ازدواج با خارجی ها باشد و از ساير وزارتخانه ها رسيده باشد بررسی شده و جنبه ی قانونی پيدا خواهند کرد.

پيش بينی ميشود که اين قوانين در چند هفته ی آينده به تصويب برسند ولی به گفته ی آقای وزيردر هر صورت تا پيش از آغاز سال ۲۰۰۶ در مورد اين طرح ها رای زنی صورت ميگيرد.
دولت فدرال بلژيک از طرحی سخن ميگويد که از محدود شدن و کاهش ازدواج شهروندان اين کشور با خارجی ها پشتيبانی ميکند.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *