رفتن به نوشته‌ها

موسسات و شرکتهای یاری دهنده ازدواج از راه ای

تا ده یازده سال پیش، زوج ها،یکدیگر را در جشن ها و میهمانی های دوست و فامیل پیدا می کردند. اما با بیشتر شدن فشار کار روزمره و پیشرفت بیش از پیش تکنولوژی، راه جدیدی برای یافتن دوست و همسر پیدا شد. در سال 1994 یک گروه از افراد خوش فکر برای اولین بار شرکت خدمات دوستیابی را با نام «مچ دات کام» (1) بنیان گذاردند.

امروز 800 شرکت در سراسر آمریکا به ارائه این نوع سرویس اینترنتی، به بیش از 40 میلیون نفر مشغولند. هدف اصلی سرویسهای اینترنتی دوستیابی کمک به مشترکان خود برای داشتن روابط مستحکم و بلندمدت می باشد. گرچه همه این شرکتها مدعی اند که در نوع خود بهترین هستند، اما تفاوت هایی بین آنها وجود دارد: برای نمونه «ای هارمونی» (2) مفتخر است که در مقایسه با سایر شرکتها مشترکانش بیشترین تعداد ازدواج را داشته اند. و یا شرکت «ترو دات کام» (3) به مشترکان خود اطمینان می  دهد که با بررسی سوابق و گذشته مشترکان به مجرمان و افراد خلافکار اجازه استفاده از این سیستم را نمی دهد.

علاوه بر این،موسسات اینترنتی دوستیابی دیگری وجود دارند که تنها مختص گروه  های قومی، مذهبی، و یا زبانی خاصی هستند. اما وجه مشترک همه این شرکت ها این است که به افراد مجرد برای دستیابی به روابط مناسب کمک می کنند. این واقعیت که هم اکنون بیش از 40 میلیون نفر از این خدمات استفاده می کنند می تواند حاکی از اعتماد و امید مردم به بازدهی این شرکت ها باشد.

«کتلین رالدن» کارشناس دوستیابی در شرکت «مچ دات کام» می گوید بیش از 15 میلیون نفر در سراسر جهان از خدمات این شرکت بهره می گیرند. وی می افزاید: افراد مجرد به طور فزاینده ای به دنیای اینترنت روی می آورند و به نظر می رسد که این به تدریج به هنجاری برای زوج ها تبدیل می  شود.

«هرب وست» بنیانگذار و رئیس شرکت «ترو دات کام» پیش بینی می کند که در آینده، همه افراد مجرد برای یافتن دوست و همسر خود به اینترنت رجوع کنند.

امروز میلیون ها نفر در سراسر دنیا وارد شبکه مجازی اینترنت شده، اسامی مستعاری برای خود بر می گزینند ، پرسشنامه های دوستیابی و همسریابی را پر می کنند و به جستجو برای یافتن «هم روح» خود می پردازند. «رالدن» می گوید:«تکنولوژی معنی عشق را تغییر نداده، بلکه تنها برداشتن گام های نخستین برای یافتن آن را تسهیل نموده است.»

اما دوستیابی اینترنتی می تواند محسنات دیگری نیز داشته باشد. دکتر «جیم هوران» روانشناس «ترو دات کام» می گوید که این شرکت علاوه بر دوستیابی و همسریابی به افراد کمک می کند که چگونه روابط مستحکمی بنا کنند. وی می گوید: «فیلمهای هالیوودی و رمان های عاشقانه به مردم چنین القاء می کند که عشق تنها ظاهر فیزیکی و جسمی افراد را تشکیل می دهد، اما دوستیابی اینترنتی به افراد می آموزد که باید به لایه های عمیق تری رفته و همنوایی روحی و ذهنی را نیز مد نظر داشته باشند.»

دوستیابی اینترنتی همچنین این امکان را به افراد می دهد که پیش از ملاقات با خصوصیات یکدیگر آشنا شده و حتی بتوانند طرف دیگر را از طریق دوربین «وب کم» ببیینند و آنگاه نسبت به ادامه روابط خود تصمیم بگیرند. بسیاری از این آشنایی ها به ازدواج ختم می شود. برای نمونه، «ملانی» و «میشل» در ژوئیه 2002 از طریق اینترنت با یکدیگر آشنا شدند. آنها حدود پنج هزار کیلومتر به دور از یکدیگر زندگی می کردند. اما سه سال، بعد «ملانی» از فلوریدا به سیاتل نقل مکان کرد و با «میشل» ازدواج نمود.

دوستیابی اینترنتی لزوما برای همه مناسب نیست و مثل هر نوع شیوه دیگر دوستیابی می تواند به شکست بیانجامد. اینترنت صرفا راه دیگری برای افراد مجرد می گشاید.
با توجه به سبک زندگی شلوغی که ما امروز داریم، دشوار به نظر می رسد که بتوان در خیابان و یا یک قهوه خانه، فرد مناسب خود را پیدا کرد. اما ممکن است این فرد مناسب بر روی اینترنت منتظر شما باشد. بله تنها با کلیک موش کامپیوتر می توانید او را بیابید. مشخصات خود را وارد می کنید و یک عکس جذاب هم به آن اضافه می کنید و پس از آن در انتظار دریافت یک چشمک و یا شاید حتی یک ایمیل می نشینید.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *