رفتن به نوشته‌ها

پیشنهاد ساماندهی جشن‌های عروسی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هفتم گفت: یک نهاد خاص نظیر وزارت ارشاد باید یک سیستم خاصی را برای نحوه برگزاری مجالس عروسی تعریف کند.

موسی‌ فالرضا ثروتی، نماینده بجنورد در گفتگو با ایلنا، با اشاره به نبود متولی خاص برای امر جشن‌های سرور، نظیر مراسم عروسی گفت: یک نهاد خاص نظیر وزارت ارشاد باید در وهله اول یک سیستم خاصی را برای نحوه برگزاری مجالس عروسی تعریف کند و سپس در صورت مشاهده عدول از آن، نیروی انتظامی باید با مردم برخورد کند نه اینکه هیچ تعریفی از نحوه اجرای مراسم عروسی نداشته باشیم و بخواهیم تنها از قوه قهریه استفاده کنیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هفتم افزود: نباید بدون هیچ برنامه‌های با شادی مردم برخورد کرد بلکه باید با تقویت نشاط در جامعه موجب شد تا در چارچوب قانون مردم را به این امر ترغیب کنیم.
وی ادامه داد: متاسفانه در جامعه ما هیچ تعریف مشخصی از شادی برای مردم صورت نگرفته و ابهامات زیادی در این زمینه وجود دارد که البته برخی از مواقع شادی و سرور افراد در جامعه موجب مزاحمت اطرافیان می‌شود و حتی جدیدا رسم شده که برای جشنهای عروسی تا پاسی از شب بوق و کرنا راه می‌اندازند.

نماینده بجنورد و جاجرم با تاکید بر لزوم تعادل در انجام شادی‌ها گفت: در دنیا برای جشن عروسی مردم با گل‌آرایی ماشین بدون راه انداختن سر و صدای غیرمتعارف به سرور می‌پردازند ولی در ایران متاسفانه مردم برای کوچکترین شادی از عرف خارج می‌شوند و مشکلات متعددی نظیر تصادفات، مزاحمت‌های صوتی و… را با کاروان‌های شادی عروس راه می‌اندازند.

وی افزود: متاسفانه ما همیشه روش برخورد را پیش می‌گیریم که بدترین روش است و اثرات ذهنی نامطلوبی برای مردم و نظام به دنبال دارد.
وی افزود: نیروی انتظامی فقط برای برخورد با جرم موظف به دادن اطلاعیه و اعلام موضع است و نباید برای اشاعه مسائل دینی و اسلامی اطلاعیه دهد و این وظیفه سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هفتم گفت: یک نهاد خاص نظیر وزارت ارشاد باید یک سیستم خاصی را برای نحوه برگزاری مجالس عروسی تعریف کند.

منتشر شده در سایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *