رفتن به نوشته‌ها

قوانين جديد برای مبارزه با ازدواج ساختگی در

از امروز اول فوريه، در بريتانيا قوانين جديدی به منظور جلوگيری از ازدواجهای ساختگی که با هدف فرار از قوانين مهاجرت صورت می گيرد به اجرا گذاشته شده است.
مطابق اين قوانين اکثر شهروندان کشورهای غير عضو اتحاديه اروپا برای ازدواج در بريتانيا نياز به کسب اجازه ويژه از وزارت کشور خواهند داشت.

دولت بريتانيا می گويد اين محدوديت برای هدف قرار دادن گروههای جنايتکار وضع شده که به شهروندان بريتانيا و ديگر کشورهای عضو اتحاديه اروپا که در بريتايا مشغول به کار هستند پول پرداخت می کنند تا با مهاجران ازدواج کنند و آنها بتوانند در بريتانيا اقامت داشته باشند.

به گفته دولت بريتانيا در سال گذشته ميلادی بيش از سه هزار ازدواج که ظن آن می رود ساختگی باشد صورت گرفته است.

مخالفان قوانين جديد می گويند که اين قوانين حقوق اوليه بشر را نقض می کند و می تواند تبعيض آميز باشد.

طبق قوانين قبلی هر کس که می خواست در بريتانيا ازدواج کند تنها می بايست ثابت می کرد که يک هفته در اين کشور اقامت داشته است و از دو هفته قبل، ازدواج خود را به دفتر ثبت ازدواج محل اطلاع می داد.

اما از امروز شهروندان کشورهای غير عضو اتحاديه اروپا به غير از سوئيس، ليختن اشتاين، ايسلند و نروژ، که قصد ازدواج در بريتانيا دارند بايد يا ويزايی بگيرند که بتوانند پيش از ورود به اين کشور ازدواج کنند و يا گواهی تاييد ازدواج از سوی وزارت کشور بريتانيا درخواست کنند.

متقاضيان گرفتن اين گواهی، که 135 پوند بايد برای آن پرداخت، بايد مدارکی ارائه دهند که ثابت کند آنها به لحاظ قانونی اجازه دارند در بريتانيا اقامت کنند.

آنهايی که وضعيت اقامت مشخصی ندارند، از جمله پناهجويانی که در انتظار جواب درخواست پناهندگی هستند اجازه ازدواج در بريتانيا ندارند.

دولت بريتانيا اميدوار است با به اجرا در آمدن قوانين جديد از ميزان ازدواجهای ساختگی کاسته شود

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *