رفتن به نوشته‌ها

تقاضای نماینده پارلمان بریتانیا برای پایان

درخواست “ان کرایر” پس از آن مطرح می شود که تحقیقی توسط برنامه تلویزیونی “نیوزنایت” بی بی سی نشان داد که احتمال بروز اختلال ژنتیکی دوگانه در فرزندان خانواده های پاکستانی الاصل در بریتانیا ۱۳ درصد بالاتر از نرخ متوسط ابتلا به آن در میان عموم مردم است.

تخمین زده می شود که دست کم ۵۵ درصد پاکستانی های ساکن بریتانیا با فرزندان برادر یا خواهر والدین خود ازدواج می کنند.

در برخی از جوامع بریتانیایی ازدواج های فامیلی کاملا عادی است. این گونه ازدواج ها به عنوان وصلتی قوی و پایدار که بر پیوندهای از قبل محکم شبکه فامیلی بنا شده گرامی داشته می شود.

اما جوامعی که در آنها ازدواج با فرزندان برادر یا خواهر والدین، متداول است همچنین با نرخ بالاتر اختلالات ژنتیکی روبرو هستند.

برای مثال ۴/۳ درصد کلیه زاد و ولدها در بریتانیا متعلق به جامعه پاکستانی این کشور است اما یک سوم کل موارد اختلالات ژنتیکی دوگانه – یا recessive genetic disorder که در مواردی روی می دهد که دو نسخه از یک ژن معیوب در بدن فرد وجود داشته باشد – در این گروه مشاهده می شود.

این نرخ بالا خانم “ان کرایر” از حزب کارگر را به صرافت افکنده است تا خواستار ممنوعیت این رسم شود.

وی به برنامه “نیوزنایت” بی بی سی گفت عادت بسیار غلطی مرسوم است که باید کنار گذاشته شود و جامعه پاکستانی بریتانیا باید راه و رسم متفاوتی برگزیند.

او گفت آنها باید برای یافتن زن یا شوهر برای فرزندان جوان خود به نقطه ای خارج از شبکه فامیلی بنگرند.

یکی از نمایندگان پارلمان بریتانیا از حزب حاکم کارگر خواستار پایان یافتن رسم وصلت میان خویشاوندان نزدیک از جمله عموزادگان شده است.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *