رفتن به نوشته‌ها

۲ میلیون و ۵۰۰ هزار جوان بالای سن ازدواج در کشو

.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس صبح امروز محمد علی وکیلی در نشستی مطبوعاتی با اشاره به اینکه در طرح تسهیل ازدواج آسان ۱۵۰ پیشنهاد راهبردی به مجلس ارایه شده است،‌ افزود: در حال حاضر ۲۰ میلیون جوان بالای ۲۰ سال در کشور وجود دارد و این در حالی است که در بهترین شرایط که در سال گذشته بود آمار ازدواج زیر ۶۰۰ هزار نفر است.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۶۵ درصد از دانشجویان دختر و ۳۵ درصد پسر هستند، گفت: در سالهای آینده به دلیل این آمار فعلی ۷۵ درصد از دختران تحصیل کرده با افرادی ازدواج می کنند که از نظر تحصیلات و موقعیت اجتماعی همسان آنها نیستند.
ازدواجهای دانشجویی از سال ۷۶ با ۶۰ زوج دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد، افزود: ازدواجهای دانشجویی در سال سوم فعالیت خود فراگیر شد و روز به روز نیز بر آمار دانشجویان خواستار شرکت در این طرح افزوده شد به طوریکه در سال گذشته آمار ازدواجهای دانشجویی به ۳۰ هزار زوج افزایش یافت.
وی با تاکید براینکه هدف از ازدواجهای دانشجویی تسهیل در امر ازدواج و فرهنگ سازی ازدواج آسان بود، گفت: یکی از بحرانهای جامعه بالا رفتن سن ازدواج است.
دبیر ستاد ازدواج دانشجویی با اشاره به اینکه در حال حاضر میانگین سن ازدواج بالای ۲۹ سال است، افزود: در حال حاضر میانگین سنی ازدواجهای دانشجویی ۲۳ سال است که حدود ۱۳ درصد از این آمار در سالهای اول هر دو دانشجو بودند اما در سال گذشته این آمار به ۳۸ درصد رسیده است و در۶۲ درصد مابقی یکی از دو زوج دانشجو بودند.
وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته ۲۶ درصد از دانشجویان پروسه همسر یابی را در محیط دانشگاه طی کرده اند، گفت: ۷۴ درصد از جامعه ۳۰ هزار زوجی در پروسه همسر یابی از نمادهای خانوادگی پیروی کردند.
وکیلی با اشاره به اینکه بر اساس تحقیقات صورت پذیرفته نرخ طلاق در ازدواجهای دانشجویی کمتر از یک درصد است، افزود: در سال گذشته طی تحقیقی که دو استاد دانشگاه با همکاری سازمان ثبت احوال داشتند مشخص شد که از ۵ هزار جمعیت آماری از بین ۹۴ هزار واقعه ازدواج ۵ هزار و ۳۷ مورد طلاق صورت پذیرفته است.
وی با تاکید بر اینکه استقبال دانشجویان بیش از ظرفیت ستاد ازدواج دانشجویی است، گفت: در سال گذشته ۱۸۰ هزار ساعت نفر کارگاه آموزشی برای دانشجویان در نظر گرفته شد که این آمار در سال جاری به ۲۵۰ هزار ساعت افزایش می یابد همچنین در سال جاری آمار سکه های اهدایی از ۱۴ هزار سکه به ۲۵ هزار سکه افزایش یافته است و سقف ازدواج دانشجویی امسال ۳۰ هزار نفر است.

دبیر ستاد ازدواجهای دانشجویی:

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد ازدواجهای دانشجویی با تاکید بر اینکه در حال حاضر دو میلیون و ۵۰۰ هزار جوان بالای سن ازدواج در کشور وجود دارند که ازدواج نکرده اند،‌گفت: بر اساس آمار موجود باید سالی ۷۵۰ هزار واقعه ازدواج داشته باشیم که در زمان حاضر در بهترین حالت سالی ۶۰۰ ازدواج است و این یعنی ۳۰۰ هزار نفر به جمعیت ازدواج نکرده اضافه می‌شود

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *