تا کنون تنها 20 مرکز مشاوره ازدواج و همسرگزيني ثبت نام کرده‌اند

مدیر دفتر تعالی و تحکیم خانواده وزارت ورزش و جوانان افزود: اولین اقدام که در وزارتخانه اتفاق افتاد این است که این تقاضاها سیستمی شد و مردم توانستند تقاضاهایشان را الکترونیکی انجام دهند و هزینه‌ها را به مردم در این شرایط تحمیل نکنیم، این ثبت نام یک روند معقولی بود که استقبال خوبی هم از آن شد.

امینی افزود: اشخاصی که دوست دارند سایت‌های همسرگزینی هم جزو مراکز مشاوره و تحکیم خانواده آنها باشد به عنوان مراکز درجه یک مشاوره و به‌عنوان یکی از خدماتی که می‌توانند ارائه دهند از ما تقاضا می‌کنند.

امینی خاطرنشان کرد: لذا امکان دسترسی به بانک اطلاعات کشوری برای هم کفو گزینی و همسان‌گزینی و هم شأن گزینی را پیدا می‌کنند و اشخاصی که متقاضی راه اندازی سایت همسرگزینی هستند درخواست می‌دهند و این سایت در همان مرکز و زیر نظر مدیر مرکز راه اندازی می‌شود.

مدیر دفتر تعالی خانواده وزارت ورزش تصریح کرد: 203 مرکز مشاوره ازدواج که از قبل وجود داشتند تا پایان اردیبهشت ماه می‌توانند ثبت‌نام کنند و تا کنون بر اساس آماری که گرفته شده است از 203 مرکز 186 مرکز فعال بوده است و از این تعداد تنها 20 مرکز ثبت نام کردند و در حدود 160 مرکز ثبت نام نکرده‌اند که اگر ثبت نام نکنند و استعلام از سوی مراجع قضایی و انتظامی صورت بگیرد پاسخی که ما خواهیم داد منتهی به تعطیلی این مرکز می‌شود.

مسعود امینی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: ما در قوانین گذشته و تا کنون هیچ مصوبه‌ای در جایی سراغ نداریم که بتواند کسی سایت همسریابی بزند و عنوان آن در آیین‌نامه، همسرگزینی است و ما اصلا سایت قانونی که در آن کار همسرگزینی به صورت علمی انجام دهد، نداشتیم.

خبرگزاری

وی ادامه داد: ما در مراکز مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده با آیین نامه مصوبه دولت مطابق با قانون ابلاغی برنامه پنجم مرکز مشاوره ازدواج را تشکیل می‌دهیم و این اولین بار است که این اتفاق در کشور می‌افتد. مدیر دفتر تعالی خانواده وزارت ورزش افزود: در ماده 4 آئین نامه بخش مسائل اجتماعی و روانشناختی به سازمان بهزیستی برای آسیب‌های اجتماعی اعطا شده است و در ماده 3 این وظیفه به ما داده شده است که در یک‌سری از محورها که در قبل،حین و بعد ازدواج است ما وظیفه خود را نسبت به تشکیل این مراکز انجام ‌دهیم.

وی ادامه داد: در این مراکز یکی از اساتید دانشگاهی و حوزه هم که از ما مجوز دارد و از نظر حقوقی هم می‌تواند پاسخگوی مشکلات خانواده‌ها باشد حضور دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.