گسترش فريب بد اخلاقي در خانواده هاي ايراني

بزرگترین مشکل فعلی خانواده ها ی ایرانی در بروز اختلافات و نزاع عای پر دامنه از بین رفتن اعتماد و نبود اخلاق انسانی و دینی است .به همین دلیل انسانها با بی اعتمادی به خدا ناچار تکیه به قدرت مالی زده و سعی میکنند اگر نتوانند از راه حلال مالی تهیه نماید مبادرت به راه حرام و تحصیل مال از راه شیطانی به هر شکل ممکن میکنند .

به نظر مشاورین خبره موسسه امین قبل از پرداختن جزئی به وقایع اجتماعی و مشکلات خرد خانواده ها باید در شکل کلان مساله ارزشهای اخلاقی انسانی حل شده و بر آن تاکید و آن را رایج نمایند که در غیر این صورت به زودی ما شاهد رشد چند صد درصدی طلاق و نزاع های خانواد گی خواهیم بود.

به امید روز فهم انسانی – اسلامی از یکدیگر

روابط عمومی موسسه امین

گسترش اختلاف و طلاق در خانواده ها با گسترش گرانی و دنیا زدگی مردم در روزمره .

به گزارش خبرنگار اختصاصی موسسه امین از مجموع مراجعین به موسسه و برخی از شعب دادگاههای خانواده در تهران و شهرستانها اینگونه برآورد میشود که موج گرانی و نابودی زیر ساخت اقتصادی موجب رشد چند برابری طلاق و نزاع و اختلاف در خانواد ه ها شده در آخرین موضوع مورد مشاهده حتی دیده شده خانواده ای به ظاهر مذهبی و با نفوذ محلی در تهران با آراستن صحنه و فریب و کلک توانستند منزل مسکونی و اموال نقد پدر خانواده که دست رنج سالها تلاش وی بوده از دست وی خارج و پس از مراجعه وی طبق معمول روزمره به منزل متوجه تعویض قفل و عدم اجازه ورورد به وی می شود ، وی پس از درخواست گشودن درب منزل با کلمه برو ….. و الفظ بسیار رکیک دیگر مواجه میشود .

سهراب الف این پدر رنجدیده با تحصیلات و شئونات بالای اجتماعی بعد از طرح مطلب با مشاورین موسسه امین حتی اذعان داشت که برای برداشتن وسایل شخصی خویش هم اجازه ورود به منزل نداشته و آواره در شهر شده است .

با تماسی با این خانواده خبرنگار موسسه امین متوجه مادی گرایی افراطی اعضای خانواده شده و با اینکه رفتار این خانواده در حد بسیار بالایی خارج از انسانیت و حتی حیوانیت بوده ولی باید توجه داشت تربیت پدر و یا بهتر بگوییم بی توجهی پدر به تربیت فرزندان و غفلت از ایشان و اعتماد بیش از حد وی به همسر و از سوی دیگر نفاق و چند رنگی مادر خانواده که بر اثر ضعف شخصیتی و احساس حقارت در برابر این پدر فرهیخته در مرور زمان به وجود آمده موجبات پیدایش این پدیده نادر گردیده….

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.