رفتن به نوشته‌ها

دولت بلژیک و سخت شدن ویزای ازدواج

دولت فدرال بلژیک از طرحی سخن میگوید که از محدود شدن و کاهش ازدواج شهروندان این کشور با خارجی ها پشتیبانی میکند.

بر اساس این طرح از سال ۲۰۰۶ مهاجرینی که برای ازدواج وارد این کشور میشوند باید حتما بیمه ی تندرستی داشته باشند. از دیگر سو زمان همزیستی برای بدست آوردن ملیت بلژیکی هم برای این گروه از مهاجران افزایش خواهد یافت.

بگزارش روزنامه ی هلندی زبان De Morgen چاپ بلژیک این طرح که از سوی وزیر کشور آقای Patrick Dewael (که خودشان هم بتازگی تجدید فراش کرده اند) ارائه شده به منظور مبارزه با ازدواجهای ساختگی و کاهش ازدواج بلژیکی ها با خارجی هاست.

آقای وزیر در گفتگو با خبرنگاران به جزییات طرحش اشاره ای نکرد ولی قول داد که این طرح بر اساس قوانین اتحادیه ی اروپا پایه ریزی شده ، هر چند که سوژه ی اصلی برای مبارزه ازدواج اروپایی ها با غیر اروپایی ها میباشد.

در هر صورت آنچه مشخص است اینکه قوانین تازه به دولت اجازه میدهد بر علیه کسانی که از موضوع ازدواج سوء استفاده کنند اعلام جرم کرده و آنها را به دادگاه بکشاند.

بر اساس این طرح همچنین تمامی نکاتی که در ارتباط با موضوع ازدواج با خارجی ها باشد و از سایر وزارتخانه ها رسیده باشد بررسی شده و جنبه ی قانونی پیدا خواهند کرد.

پیش بینی میشود که این قوانین در چند هفته ی آینده به تصویب برسند ولی به گفته ی آقای وزیردر هر صورت تا پیش از آغاز سال ۲۰۰۶ در مورد این طرح ها رای زنی صورت میگیرد.
دولت فدرال بلژیک از طرحی سخن میگوید که از محدود شدن و کاهش ازدواج شهروندان این کشور با خارجی ها پشتیبانی میکند.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *