رفتن به نوشته‌ها

اکسیری که عشق نام دارد

وی در جدیدترین مقاله خود نوشت که عشق در همان منطقه از مغز که بسیاری از مخدرها اثر می‌گذارند با ایجاد ماده شیمیایی مغزی آرامش بخش و لذت دهنده موسوم به «دوپامین»، تاثیر می کند. این سیستم شناخته شده پاداش دهنده در مغز، هم چنین در کنترل درد نقش حیاتی دارد. شرح این آزمایشات در مجله پزشکی «پلوس وان» به چاپ رسیده است و می تواند از این جهت کارگشا باشد که برای شادی و آرامش و بهبود کیفیت زندگی گزینه هایی به جز راه های پرخطر را رو در روی جوان های پرخطر قرار می دهد. عاشق شدن و معجزه عشق می تواند دردها را تسکین دهد، کاستی‌ها را جبران کند و احساس آرامش دائمی را به همراه داشته باشد. البته مادامی که عاشقانه زندگی کنید.

محققان دریافته اند تاثیر احساسات عاشقانه و دوست داشتن روی مغز، درست شبیه به تاثیر داروهایی مثل کوکائین و یا داروهای قوی تسکین دهنده درد است.
روانپزشکان تاکید کرده اند که دلیل این که مردم به کوکائین روی می آورند این است که با فعال کردن منطقه خاصی در مغز انسان، احساس موقتی لذت ایجاد می کند در حالی که وقتی فردی احساس عمیق دوست داشتن را تجربه کند همین منطقه از مغز با ایجاد احساسی خوشایند، فعال می شود.به گزارش سایت پزشکی وب مد هلت، آرتور آرون پروفسور روانشناسی در دانشگاه ایالتی نیویورک، سه دهه روی تاثیر عشق روی عملکرد مغز آزمایش کرده است.

منتشر شده در مقالات

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *