رفتن به نوشته‌ها

مخالفت مجلس با ثبت ازدواج موقت

وی به رای‌گیری برای پیشنهاد ثبت ازدواج در دفاتر اسناد رسمی در مجلس اشاره کرد و گفت: ۴۵ رأی موافق، ۱۲۲ رأی مخالف و ۲۴ رأی ممتنع از ۲۰۶ نماینده حاضر در جلسه با این پیشنهاد مخالفت کردند.
ابطحی همچنین به دیگر پیشنهاد خود مبنی بر حذف خدمت سربازی اشاره کرد و گفت: این پیشنهاد من نیز مورد موافقت قرار نگرفت.
وی از بررسی دیگر جزئیات لایحه بعد از تعطیلات مجلس در صحن علنی خبر داد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث اجازه همسر اول برای ازدواج مجدد و موقت حاشیه‌ساز است، بیان داشت: حمایت من در راستای پافشاری به احکام اولیه اسلامی است.
وی ادامه داد: با وجود چنین شرایطی، به نظر فقها هنگام عقد و نکاح شرط ضمن عقد بهترین راه حل است که ازدواج مرد با اجازه همسر اول باشد، که اگر مرد قبول کرد باید پایبند باشد.
ابطحی با تاکید به اینکه دغدغه مهم در امر ازدواج موقت همچنان به قوت خود باقی است، اضافه کرد: برای اینکه مرز بین هوسرانی و نیز حفظ نظام خانواده و بارداری را پیش نیاید، ثبت ازدواج موقت باید آزاد باشد.
وی به جلوگیری از هرج و مرج با ثبت ازدواج در دفاتر اسناد اشاره کرد و گفت: با ثبت نام همسر دیگر در شناسنامه مخالفم چرا که با صدور المثنی از بین می‌رود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه همه تاکید‌ها برای جلوگیری از بی‌قانونی و هرج و مرج اخلاقی است، اظهار داشت: نگرانی موجود بیشتر به واسطه ۶ میلیون مطلقه در کشور است.

 محمد جواد ابطحی با اشاره به اینکه این لایحه در مجلس مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: در جلسه علنی روز چهارشنبه ۳ شهریور ماه و در ادامه بررسی لایحه حمایت از خانواده، پیشنهاد حذف قید دائم در ازدواج دائم و ثبت ازدواج موقت در دفاتر اسناد رسمی در مجلس ‌مطرح شد‌‌.
وی با بیان اینکه از سخنان موافق و مخالف نماینده دولت، اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی با این پیشنهاد مخالفت کردند، افزود: هرگاه اسم ازدواج موقت برده می‌شود سر و صدای همه به نوعی بلند می‌شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به عنوان فردی که مدتی با آسیب‌های اجتماعی در کشور سر و کار داشتم و مسئولیت رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی را برعهده داشتم، باید بگویم که اتفاقات ناگوار و خلاف شرع در جامعه در حال رخ دادن است و در اثر برخی از حساسیت‌های بی‌دلیل یا باید به سبک اروپا عمل کنیم یا به سبک شرع مقدس اسلام.

منتشر شده در اخبارخواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *