رفتن به نوشته‌ها

زنان شاغل و رابطه آنها با همسر در خانه

مردان بعد از برگشت از سر کار افت شدید هورمون کورتیزول را تجربه می‌کنند که نشان دهنده کاهش یافتن استرس آنها به شکلی معنادار است اما آیا در رابطه با زنان شاغل نیز مشابه همین اتفاق می‌افتد؟

محققان دریافتند زنانی که از زندگی خود رضایت بالاتری دارند، افت شدید هورمون کورتیزول و کاهش استرس را تجربه می‌کنند اما آنهایی که رضایت زناشویی پایینی دارند، سطح هورمون در بدن آنها بعد از برگشت به خانه کاهش نمی‌یابد و این نشان می‌دهد سطح تنش در آنها هنوز در حد بالایی است. این موضوع بیش از هر چیز از اهمیت رابطه با همسر و میزان رضایت از زندگی برای زنان خبر می‌دهد.‏

زنان شاغل وضعیتی متفاوت از زنان غیرشاغل را تجربه می‌کنند، گاهی اوقات افراد تصور می‌کنند دغدغه‌های زنان شاغل چیزی بین سایر زنان و مردان شاغل است. در حالیکه به نظر می‌رسد این دیدگاه چندان دقیق نبوده و نمی‌تواند برآورد درستی از وضعیت آنها در اختیار ما قرار دهد. ‏

پژوهشی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام گرفته است می‌تواند یکی از شرایط خاص زنان شاغل را به ما نشان دهد. محققان این دانشگاه برای بررسی سطح تنش و استرس افراد میزان هورمون کورتیزول ترشح شده در آنها را مورد بررسی قرار دادند، چرا که تجربه نشان داده است سطح این هورمون در زمان مواجهه با تنش و استرس افزایش می‌یابد.

 آنها متوجه شدند زنان و مردان شاغل در محل کار خود سطح بالایی از ترشح این هورمون را تجربه می‌کنند که نشان دهنده وجود استرس‌های شغلی است اما زمانی که آنها به خانه بر می‌گردند چه اتفاقی می‌افتد؟

منتشر شده در خواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *