رفتن به نوشته‌ها

افزایش 30 درصدی زندگی مجردی دختران در ایران

به گفته ابهری، افزایش فاصله خانوادگی از نگاه فرهنگی، یافتن استقلال مالی و عدم علاقه دختران به بازگشت باعث شده هر سال تعداد آنها روند صعودی پیدا کرده و نتیجه آن بروز و تعمیق گسست نسلی شده است.
این متخصص علوم رفتاری با تاکید بر اینکه پیشگیری از جابجایی دختران هنگام تحصیل و یا پذیرش آنها در دانشگاههای محل تولد و حضور در خانواده ها از جمله مواردی است که مانع زندگی مجردی دختران می شود، گفت: سیاستهای تشویقی دختران برای زندگی با خانواده ها از یک طرف و گسترش فرهنگ ازدواج در دوران تحصیل از سوی دیگر می تواند از وقوع فاصله عاطفی میان دختران و خانواده ها جلوگیری کند.
به گفته وی، افزایش زندگیهای مجردی ناهنجاریهای رفتاری را در پی دارد به همین دلیل می توان با اتخاذ سیاستهای مناسب از وقوع آن جلوگیری کرد.
وی افزود: همچنین تشکیل خوابگاههای دانشجویی دخترانه در دوران تحصیل می تواند از دیگر اهرمهای کاهش دهنده زندگی تک سیستمی باشد.

یک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری از افزایش 30 درصدی زندگی مجردی دختران خبر داد و گفت: افزایش زندگی تک زیستی، گسترش پذیرش دختران در دانشگاهها و مراکز علمی و اشتغال آنها در سازمانها و نهادهای دولتی و خصوصی باعث افزایش زندگی مجردی دختران شده است.

مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شروع زندگی مجردی در دختران از زندگی دانشجویی آغاز شده و از آنجا که این نوع زندگی تمرین مستیقم برای زیستن است دختران به این نوع زندگی عادت می کنند بطوریکه حتی بعد از پایان تحصیلات نیز به آن ادامه می دهند.

این آسیب شناس اجتماعی تاکید کرد: بروز این پدیده باعث گسترش خانواده های تک نفره و دشواری تشکیل خانواده می شود….

منتشر شده در اخبارخواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *