رفتن به نوشته‌ها

صیغه یابی و دوست یابی در سایتی با حضور اندی!

در حالی که برای عضویت در سایت باید تا ریزترین مشخصاتتان را وارد کنید، تاکید شده هیچ کدام از مشخصات فردی و جزئیات خصوصی تان در سایت باقی نمی ماند و از امانت داری در خصوص اسرار اعضا سخن می‏گوید و در صدر سایتش نیز با درج پرچم ایران ادعا کرده که در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‏کند که البته مشخص نیست منظور کدام چهارچوب بوده و آیا مجوزی صادر شده یا این جمله تنها یک ادعا برای افزایش اعتماد اعضاء برای واریز پول است.

نکته جالب آنکه در عین حال که عنوان می‏شود مشخصات کاربران و اعضاء سایت محرمانه می‏ماند، مشخصات دیگر کاربران برای هر بیننده ای قابل مشاهده است و تصاویر و مشخصات خانم ها و آقایان طالب صیغه و دوست یابی در معرض دید عمومی قرار گرفته که به خوبی امانت داری این سایت و سایت های مشابه را به نمایش می‏گذارد.

با این حال، آنچه این سایت را از سایت های مشابه جدا کرده، طرح ادعای حضور اندی یا همان آندرانیک مددیان، خواننده لس آنجلسی در سایت صیغه یابی به عنوان یکی از کاربران است که برایش پروفایلی نیز ارائه شده و این در نوع خود اتفاقی منحصر به فرد است، چرا که معمولاً ارامنه از سنت صیغه استفاده نمی‏کنند و این مورد کاربردی اسلامی دارد! ضمن آنکه آیا یک عقل سلیم می‏پذیرد، شخصی که در آمریکا با دخترکان و رقاصان آنچنانی معاشرت دارد، دست به دامان سایت صیغه شود و لابد برای صیغه طرف مورد پسندش هم سرکی به ایران بزند؟!

البته حضور در چنین سایت هایی و هیجاناتی که به همراه می‏آورد، عقل سیلم را تحت تاثیر قرار می‏دهد و دلیل این مسئله نیز آمار بیش از ۲۰ هزار دختر و پسر عضو گروه دوستیابی، بیش از ۲۴ هزار دختر و پسر عضو گروه همسریابی و بیش از ۱۷ هزار دختر و پسر عضو گروه صیغه یابی این سایت است که البته معلوم نیست این آمارها هم صحت دارد یا بزرگنمایی است؟ اما هرچه قدر نیز بزرگنمایی شده باشد، تلنگر خوبی است برای آنکه یادآوری شود زیر پوست شهرهایمان چه می‏گذرد و چگونه مسائل اصلی و بنیان کن جامعه، فدای مسائل فرعی می‏شود.

""

با وجود آن که تقریباً تمامی سایت های دوستیابی داخلی به جز یک سایت  ثبت شده و قانونی , فیلترشده و از دسترس خارج هستند، اما کشش بالای جوانان ایرانی به جنس مکمل که با فیلتر نمی‏شود کاهشش داد و متاسفانه  تقریبا هیچ نهادی راهکارهای به روز و قابل اجرایی ارائه نداده، باعث شده همچنان فضا برای گروهی از وب‏سایت ها که تضمینی برای امنیت اطلاعاتی اشخاص در آنها وجود ندارد، باز شود و حتی طرح ادعاهای باورنکردنی همچون حضور یک خواننده …. به عنوان متقاضی صیغه به رونق این سایت ها منجر شود.

ماجرا با یک “پیامک” مشکوک شروع می‏شود: «الهامم، شما دنبال صیغه ای بودید، بیا ساعت ۵ سایت… بخش صیغه. به این شماره هم اس ام اس نزن.» و بعد از مراجعه به سایت آنچه مشاهده می‏شود، صفحه ثبت نام است که در سه بخش دوستیابی، همسریابی و صیغه تقسیم شده که برای عضویت در هر بخش، مبلغی باید به شماره حساب ذکر شده واریز کرد و گران ترین منو که به قول معروف Full-Option است کمتر از ۲۰ هزارتومان است!

منتشر شده در خواندنی ها

نظر

 1. علیرضا علیرضا

  خوبه ولی من دنبال یکی برای دوستی یا خانمی برای صیغه هستم و نمیدونم الان داخل سایت شماباید چکارکنم

  • سلام
   موسسه امین فقط برای ازدواج ودایم فعال است و معتفد است صیغه و دوست یابی بنیاد خانواده هاه را هدف قرار داده و به هیچوجه حاضر نیستیم هدف بزرگ خود را که تشکیل خانواده های سالم است را به نیتهای رابطه جنسی برخی آلوده کنیم .برای رسیدن به سلامت جامعه میباید به فکر همسران متناسب و همتراز بود .
   موسسه امین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *