رفتن به نوشته‌ها

کاهش ۶ درصدی ازدواج و رشد ۴ درصدی طلاق در تهران

مدیر کل ثبت احوال استان تهران از کاهش ۶ درصدی ازدواج و رشد چهار درصدی طلاق در نیمه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت ۱۰۷ هزار و ۲۶۸ نوزاد در تهران متولد شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد رشد داشته است.

رشد سه درصدی موالید و هفت درصدی مرگ و میر

قشمی ادامه داد: در ۶ ماه ابتدای سال جاری، ۱۰۷ هزار و ۲۶۸ نوزاد در تهران متولد شده اند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل سه درصد رشد داشته است.

۵۵ هزار و ۳۶۹ نفر از این نوزادان را پسران و نزدیک به ۵۱ هزار نفر دیگر را دختران تشکیل می دهند که نسبت موالید پسر به دختر ۵۲ به ۴۸ درصد است یعنی به ازای هر ۱۰۰ دختر ۱۰۷ پسر در تهران متولد می شوند.

قشمی از ثبت ۳۱ هزار و ۲۵۶ واقعه فوت در تهران نیز از ابتدای سال تا پایان شهریور خبر داد و گفت: این واقعه نیز نسبت به مدت مشابه در سال قبل هفت درصد رشد داشته است.

مدیر کل ثبت احوال استان تهران گفت: به عبارت دیگر در هر ساعت ۲۴ نفر در تهران متولد و هفت نفر فوت می کنند.

سید احمد قشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: تا پایان شهریور ماه سال جاری، ۶۳ هزار و ۳۳۰ واقعه ازدواج در تهران به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۸۸ که ۶۸ هزار و ۵۹ واقعه بوده، ۶ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان تهران با بیان اینکه ۱۷ هزار و ۸۴۶ مورد طلاق در نیمه اول سال جاری در تهران به ثبت رسیده است، گفت: این واقعه در سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۰۰ مورد بوده که رشد چهار درصدی طلاق را در سال جاری نشان می دهد……..

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *