رفتن به نوشته‌ها

۵ درصد کودکان ایرانی مبتلا به لاغری هستند

وی یادآور شد: سوء جذب در مراحل پیشرفته منجر به سوء تغذیه می‌شود. به همین دلیل اطلاع از عللی که اختلال جذب را در پی دارد برای پیشگیری و درمان بسیار تاثیرگذار و مهم هستند.

وی اطلاع رسانی و ارتقا دانش متخصصین اطفال و پزشکان عمومی را از مهمترین اهداف برگزاری همایش بیماری‌های شایع گوارشی دانست و افزود: سوء تغذیه ممکن است به صورت کوتاهی قد بروز کند که امروزه در استانهای محروم کشور بیش از ۱۱ درصد کودکان مبتلا به این عارضه هستند.

خاتمی لاغری را از دیگر علائم سوء تغذیه خواند و گفت: حدود ۵ درصد کودکان در کشور مبتلا به لاغری هستند.

وی گفت: ۶ درصد کودکان کشور مبتلا به کمی وزن هستند که سومین علامت سوء تغذیه است.
رئیس انجمن علمی گوارش و کبد کودکان ایران، سوء تغذیه را مادر امراض عنوان و خاطرنشان کرد: در صورتی که به سوء تغذیه توجه نشود، بیماریهایی مانند اسهال و عفونت ادراری را در پی خواهد داشت.

پنجمین همایش بیماری‌های شایع گوارشی کودکان ۶ و ۷ خرداد در انستیتو تغذیه ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، غلامرضا خاتمی، رئیس انجمن علمی گوارش و کبد کودکان ایران با بیان مطلب فوق افزود: پنجمین همایش بیماری‌های شایع گوارشی کودکان به همت انجمن علمی گوارش و کبد کودکان ایران طی دو روز ۶ و ۷ خرداد در انستیتو تغذیه ایران برگزار می‌شود.
وی گفت: سوء تغذیه و سوء جذب محورهای اصلی این همایش هستند.

رئیس انجمن علمی گوارش و کبد کودکان ایران ادامه داد: با توجه به این که تعدادی از کودکان کشور بخصوص در استانهای محروم گرفتار سوء تغذیه هستند، روز اول همایش مربوط به سوء تغذیه و روز دوم مربوط به سوء جذب است.
خاتمی ارائه آخرین یافته‌ها و اطلاعات علمی را برای پیشگیری از ابتلا و درمان بیماریهای گوارشی بسیار موثر خواند و گفت: حدود ۲۰ نفر از اساتید برجسته این حوزه برای ارائه سخنرانی‌ در این همایش دعوت شده‌اند که در نهایت ۴۰ مقاله طی دو روز ارائه خواهد شد.
وی بیان داشت: این همایش برای پزشکان متخصص ۵/۷ امتیاز بازآموزی دارد.

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار کودکان و جوانان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *