رفتن به نوشته‌ها

دختر ۱۲ ساله از شوهر ۸۰ ساله‌ جدا شد

این وکیل در ادامه خاطر‌نشان کرد: من امیدوارم دولت با حمایت خود از این طرح و تصویب آن مانع از ازدواج کودکان با مردان و پیرمردان سن و سال‌دار شود، چرا اکه ازدواج در سنین کودکی دختران را از تمامی حق و حقوق شان نظیر تحصیل، استفاده از دوران کودکی و حضور مفید در اجتماع محروم و دور می‌کند.

در گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس آمده است که این دختر ۱۲ ساله سال گذشته به اصرار پدر و بنا به مصلحت خانوادگی با پسر عموی پدرش و در قبال جهیزیه‌ای به ارزش ۸۵ هزار ریال، معادل ۲۳ هزار دلار ازدواج کرد.

گفتنی است، ازدواج کودکان کمتر از ۱۶ سال در اکثر کشورهای آفریقایی، یمن و عربستان و میان افراد قبایل یک امر عادی تلقی می‌شود و دختران در ازای بهای کمی به پیرمردان واگذار می‌شوند.

رسانه‌های «عربستان سعودی» اعلام کردند: یک دختر موفق شد با جدا شدن از شوهر ۸۰ ساله خود اولین فردی باشد که قانون ازدواج در سن پایین را در این کشور نقض کند.

به گزارش ایسنا، «آلانود الهجالین» ـ یکی از وکلای کمیسیون حقوق بشر دولت عربستان ـ در مصاحبه‌ای با رسانه‌های دولتی این کشور، تصریح کرد: این دختر ۱۲ ساله در نهایت با تلاش وکلای مجرب و حمایت حقوقدانان موفق شد از شوهر ۸۰ ساله خود طلاق بگیرد. این اولین باری است که چنین اتفاقی در این کشور به وقوع می‌پیوندد و می‌توان نتیجه گرفت که با این رخداد شاهد اجرایی شدن قانون ازدواج از سن ۱۶ سالگی برای دخترانه باشیم.

منتشر شده در اخبار زنانخواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *