رفتن به نوشته‌ها

۶۲درصدزنان در کنار شوهران خود معتاد می شوند

یک پژوهشگر اعتیاد گفت: تاب‌آوری زنان همسر معتاد در برابر اعتیاد همسر معمولاً پائین است به طوری که ۶۲ درصد همسران مردان معتاد در کنار شوهران خود مواد مخدر مصرف می‌کنند .

ایونا: رویا نوری در نشست تخصصی اعتیاد با موضوع بررسی عوامل تاب‌آوری زنان همسر معتاد در برابر اعتیاد همسر اظهار داشت: متأسفانه آن چه عامل عدم تاب‌آوری زنان همسر معتاد می‌شود رفتارهای شدید اعتیادی همسر است و ویژگی شخصیتی یا وضعیت اقتصادی پدری زن نمی‌تواند مانعی برای آسیب وارده به زنان شود .
 
وی تصریح کرد: مصرف چندگانه مواد در همسر و آزار فیزیکی عوامل مهم عدم تاب‌آوری در زنان همسر معتادان شناخته شده‌اند همچنین عوارض سوءمصرف مواد خشونت فیزیکی افت وضعیت اقتصادی، اختلال در عملکرد جنسی و افکار و اقدام به خودکشی در میان زنان همسر معتاد با تفاوت معناداری نسبت به زنان شوهر سالم وجود دارد .
 
وی تصریح کرد: شناسایی عوارض زندگی با همسر معتاد و عوامل زمینه‌ساز این عوامل از اهمیت بالایی برخوردار است در عین حال بررسی عوامل موثر بر تاب‌آوری در برابر این عوارض در زنان تاب‌آور می‌تواند در جهت برنامه‌ریزی برای زنان در معرض خطر زندگی با همسر معتاد نقطه عطفی محسوب شود .
 
وی در پایان گفت: ۸۲ درصد زنان دارای همسر معتاد با اطلاع همسر خود مواد مخدر مصرف می‌کنند .

منتشر شده در اخبار زنان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *