رفتن به نوشته‌ها

سقط جنین در مادران باردار مبتلا به بیماریهای مزمن لثه بیشتر است

وی گفت: با انجام اقدامات درمانیبیماری های لثه شامل درمان های ساده همچون جرم گیری و پر کردن دندان های ناسالم قبلاز بارداری می توان از پیشرفت بیماری های لثه و به دنبال آن تولد نوزادانی با وزنکم پیشگیری کرد.

جراح و متخصص بیماری های دندان با بیان اینکه زنان بارداربیشتر در معرض ابتلا به بیماری های لثه قرار دارند، تصریح کرد: تغییرات هورمونی دردوران بارداری، دوران بلوغ و یا دوران یائسگی ، باعث قرمزی و پر خون شدن لثه می شودکه همین پرخونی، لثه را مستعد التهاب ، خونریزی و بیماری های لثه می کند.

عضوکمیته علمی نهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران ادامه داد: اگر بهداشت دهان بهخوبی رعایت نشود فرایند ایجاد بیماری لثه سریعتر و شدیدتر می شود.

جلالی یادآورشد: پرخونی و التهاب لثه در مواردی باعث برجستگی های شدید لثه ای می شود که به آنتومورهای حاملگی گفته می شود و با بهره گیری از جراحی و دندانپزشکی می توان اینمشکل را رفع کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: درمان این بیماران به راحتی انجام می شود ولی بی توجهی و یا آگاه نبودن مادرانباردار نسبت به اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان در دوران حاملگی در مواردی به ازدست دادن دندان ها می انجامد.

وی تاکید کرد: از طریق انجمن زنان و زایمان بایداین اطلاع به زنان داده شود که قبل از بارداری به دندانپزشک مراجعه کنند و چنانچهمشکلی دارند حتما آن مشکل را رفع کنند تا دچار عوارض ناشی از بیماری های لثه بر رویجنین نشوند.

جلالی اظهار داشت: قبل از برنامه ریزی برای بارداری ، دندانپزشکباید این آگاهی را به فرد بدهد که برای درمان های دندانپزشکی در خود ایجاد انگیزهکند و در صورت نیاز یک سری کامل رادیوگرافی، جرم گیری و پر کردن دندان را انجامدهد.

عضو کمیته علمی نهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران گفت: بر پایه نتایج تحقیقاتمختلف، اثبات شده است که زنان باردار مبتلا به بیماری های مزمن لثه بیشتر دچار سقطجنین می شوند .

ایونا: امین جلال جلالی در حاشیه برگزاری نهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی با بیان این مطلب افزود: بر اساس تحقیقات علمی انجامشده در این زمینه اثبات شده است ، بیماری های مزمن و پیشرفته لثه احتمال تولدنوزدان با وزن کم و نارس را بیشتر می کند…. .

منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهاخبار زنان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *