رفتن به نوشته‌ها

کاهش شدید هوش کودکان ایرانی زیر ۸ سال در ۱۰ سال اخیر

 

یکی از پزشکان ایرانی که مایل به فاش شدن نامش نبود به خبرنگار آینده گفت: “این قدر نتیجه این تحقیق برای این مرکز تحقیقاتی عجیب بوده و سرعت کاهش روند هوش کودکان زیر ۸ سال ایرانی شدید بوده که به عنوان نخستین مقاله تخصصی در این زمینه آن هم به صورت محرمانه منتشر شده است”.

پزشک ایرانی که این مقاله محرمانه را مطالعه کرده، در ادامه افزود: “براساس این تحقیق زاد و ولد در ایران در یک دوره ۱۰ ساله مورد بررسی دقیق قرار گرفته و پس از آن مشاهده شده که میزان هوشمندی کودکان زیر ۸ سال در این سالها به سرعت رو به کاهش است، به حدی که از ابتدای تحقیق هوش بچه ها با سرعتی نگران کننده از ۱۰۰ شروع و در پایان به ۸۵ رسیده است”.

وی همچنین گفت: “از سوی دیگر تحقیق بر روی روند مهاجرت نخبگان به خصوص افراد نابغه ایرانی نشان می دهد این افراد پس از ازدواج در کشورهای کانادا و ایالات متحده فرزندانی بسیار باهوش را به ساکنان این کشورها اضافه می کنند”.

این پزشک ایرانی همچنین تاکید داشت: “به همان نسبت که ایران با شدت زیادی از کاهش هوش کودکان خود در این آمار ضرر خواهد کرد، کانادا و ایالات متحده بالاترین نرخ رشد کودکان باهوش را به دلیل جذب مغزها و نخبگان جهان به خود اختصاص داده اند”!

 

بی شک دلیل انتشار نتیجه این تحقیقات به جهت نگرانی این انجمن پزشکی از آینده کودکان باهوش ایرانی است.

 

در این میان به نظر می رسد جز ضررهای مادی هنگفت کشورمان در پدیده فرار مغزها و نابغه های علمی، حالا پای ضررهای معنوی در پایین آمدن سطح هوشمندی کودکان و نسل آینده کشورمان به مهمترین دردسر اجتماعی برای سال های آینده تبدیل شده است.

براساس اطلاعات به دست آمده در این تحقیق، با این وجود کشورهای دیگر به مراتب پایین تر از ایران قرار دارند و کشورمان به دلیل کاهش ناگهانی و سریع شاخص هوش در مکان نخست قرار گرفته است.

از سوی دیگر به نظر می رسد ازدواج ایرانی ها با اتباع دیگر کشورهای جهان موجب انتقال این شاخصه وراثتی به دیگر نژادها شده است، به حدی که در این گزارش علمی نیز به آن اشاره شده است.

این در حالی است که اگر در برابر فرار مغزها توان مالی و علمی لازم را نداریم، ولی امکان این وجود دارد که با توسعه روابط اجتماعی و فرهنگی زندگی ایرانی، دست کم با حفظ ریشه و هویت ایرانی در برابر این معضل در حال رشد پایداری کنیم.

این در حالی است که از دیرباز هوش و ذکاوت ایرانی ها در جهان موجب مباهات و حیرت بوده و این مهم بارها از سوی مراکز تحقیقاتی و علمی بزرگ جهان تایید شده است.

 

باید دید موسسه های تحقیقات استراتژیک و بخش های برنامه ریز بر روند توسعه برای جمعیت بزرگ ایران آیا از این آمار احساس خطر کرده و برنامه ای ملی برای مواجه شدن با آن دارند یا با بودجه های کلان میلیاردی تنها نظاره گر این جریان خطرناک برای نسل های آینده ایرانیان خواهند بود؟!

بسیاری از کشورهای جهان به خصوص ژاپن در تلاش برای اصلاح ژنی ساختار نسل جدید خودشان هستند و در این مسیر از پیشرفته ترین فناوری های بشری بهره می برند، باید دید ما در کشورمان برای حفظ و توسعه این موهبت الهی چه برنامه های فرهنگی و اجتماعی طراحی کرده ایم؟

شاید دهه آینده، دیگر هوش کودکان و نوابغ نسل ایرانی مایه مباهات و افتخار ایرانیان نباشد،اگر امروز به این تحقیقات علمی بی توجهی نشان دهیم !

موسسه (American Association of Pediatrics) در یک تحقیق کاملا محرمانه از کاهش شدید میزان هوش کودکان ایرانی زیر هشت سال در طول ۱۰ سال اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار آینده، بخش هوش سنجی انجمن پزشکان کودک آمریکا در تحقیقات محرمانه بسیار وسیعی از دلایل هوش بسیار بالای کودکان و نسل های مختلف در ایران به نتایج عجیبی رسید که آنها را مجبور کرد آن را تنها در سطح مراکز تحقیقات دانشگاهی منتشر کنند……..

منتشر شده در اخبار کودکان و جوانانمقالات

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *