رفتن به نوشته‌ها

مراسم عروسی مجلل از مهمترین دلایل افزایش سن ازدواج

وی به توصیه‌های اسلام درباره ازدواج اشاره کرد و گفت:‌ ازدواج سفارشمؤکد اسلام و بزرگان دین است و نباید این توصیه مهم به خاطر برخی مسائل مالی وتشریفاتی مراسم عروسی به تأخیر بیافتد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود: گاهی افراد به خاطر وجود برخی خبرهای ناراحت‌‌کننده که از افراد سودجو در جامعهمی‌شنوند از ازدواج می‌ترسند و احساس می‌‌کنند که همه افراد این گونه هستند، کهالبته این گونه نگرش‌ها باید به وسیله مطالعات فرهنگی بررسی شود.

وی به وظایفدولت و مجلس درباره راهکارهای کاهش سن ازدواج اشاره کرد و گفت: دولت می‌تواند طرحیرا در خصوص بررسی مشکلات ازدواج و کاهش سن ازدواج به صورت لایحه به مجلس تقدیم کندو مجلس نیز با تحقیقات درباره آن،‌ طرح مذکور را تصویب کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت:‌ بررسی دلایل افزایش سن ازدواج در جامعه نیازمندتحقیقات وسیع و کامل در خصوص مسائل اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد

،عبدالرضا مرادی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مشکل اصلی که همه زوج‌ها در ابتدای زندگی مشترک با آن رو به رو هستند  را تأمینامکانات اولیه زندگی، ‌خرید جهیزیه و اجاره مکانی برای زندگی دانست و اظهارداشت: وقتی فردی که در سن ازدواج است،‌ توانایی مالی برای اجاره مسکن همچنین تأمینمایحتاج روزانه یک زندگی مشترک را در خود نمی‌بیند،‌ به ازدواج هم تمایلی نشاننمی‌دهد. ……..

منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهسایر

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *