رفتن به نوشته‌ها

فیروزکوه و دماوند کمترین نرخ طلاق را دارند

وی همچنین هدف از مداخلات خانواده‌ درمانیرا کاهش طلاق در کشور، شناسایی و کمک به حل مشکلات خانواده‌های متقاضی طلاق، بررسیصلاحیت والدین برای سرپرستی فرزندان در مواردی که طلاق آخرین راه است، کمک به قضاتدادگاه‌های خانواده‌ برای اتخاذ تصمیم مناسب و صدور حکم لازم، کاهش تنش‌ها واسترس‌های پس از طلاق به منظور فعال کردن جو عاطفی ـ روانی اعضای خانواده‌ پس ازطلاق ذکر کرد.

داغستانی در پایان تاکید کرد: افزایشآگاهی‌های زوج‌ها در مورد نحوه برخورد صحیح با فرزندان پس از طلاق، فراهم کردنزمینه‌های مناسب تداوم ارتباط والدین با کودکان پس از طلاق، شناخت عوامل موثر درطلاق به منظور برنامه‌ریزی‌ جهت آگاه‌سازی جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی ازطلاق را از دیگر اهداف مداخلات خانواده‌ درمانی به منظور کاهش نرخ طلاق در کشوراست .

معاون امور اجتماعیسازمان بهزیستی استان تهران گفت: هم اکنون در سطح استان تهران بیشترین نرخ طلاقمربوط به شهرستان‌های رباط کریم، شهریار و شمیرانات و کمترین آن نیز مربوط بهشهرستان‌های فیروزکوه و دماوند است.

به گزارش  ایونا،اسماعیل داغستانی گفت: آموزش‌هایقبل از ازدواج و نحوه تعامل زوج‌ها با یکدیگر و شناخت آن‌ها از یکدیگر پیش ازازدواج در کاهش میزان نرخ طلاق نقش موثری دارد.

وی افزود: تلاش در جهت توسعه فعالیت‌هایفرهنگی، افزایش سطح آگاهی مردم از عواقب طلاق و اجرای طرح مداخله در خانواده‌ نیزدر کاهش میزان نرخ طلاق در جامعه موثر است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استانتهران ادامه داد: مداخله در خانواده‌ به مجموعه تدابیر، فعالیت‌ها و خدماتی اطلاقمی‌شود که به منظور رفع اختلالات زوج‌های متقاضی طلاق در راستای حفظ و انسجامخانواده‌ با در نظر گرفتن اقدامات مناسب برای چگونگی سرپرستی و بهره‌مندی فرزنداناز اولدین در صورت جدایی صورت می‌گیرد.

منتشر شده در اخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *