رفتن به نوشته‌ها

مردها ۴۰ درصد بیشتر از زنان براثر سرطان می ‌میرند

بی بی سی نوشت، در گزارشی که سه نهاد خیریه مبارزه با سرطان در انگلیس تهیه کرده‌اند گفته شده که با تغییر روش زندگی می‌توان از ابتلا به نیمی از تمام انواع این گونه سرطان‌ها جلوگیری کرد .

به گزارش ایونا، در جریان تهیه این گزارش پژوهشگران اطلاعات مربوط به انواع سرطان در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ را بررسی کردند. سازمان جهانی بهداشت می‌گوید احتمال دارد تا سال ۲۰۳۰ نرخ ابتلا به سرطان در سراسر جهان اعم از زن و مرد به ۴۵ درصد برسد .

 

در یک بررسی گسترده جهانی در سال ۲۰۰۵ نتیجه‌گیری شده بود که با اجتناب از خطرهای عمده برای سلامت شخص مانند اضافه وزن مصرف دخانیات و نیز نداشتن فعالیت بدنی می‌توان خطر ابتلا به سرطان را تا ۳۰ در صد کاهش داد .

مردان به مراتب بیشتر از زنان به سرطان مبتلا می‌شوند و احتمال مرگ آنها به دلیل این بیماری ، ۴۰ درصد بیشتر از زنان است .

به گزارش ایونا ،در این تحقیقات سرطان‌هایی که زنان به آن مبتلا می‌شوند مانند سرطان گردن رحم و نیز سرطان‌هایی که مخصوص مردان است مانند سرطان پروستات در نظر گرفته نشده است .

پژوهشگران همچنین در جریان این تحقیقات متوجه شدند که در مورد سرطان‌هایی که هم مردان و هم زنان به آن مبتلا می‌شوند، احتمال ابتلا به سرطان ۶۰ درصد و احتمال مرگ ناشی از سرطان ۷۰ درصد در مردان بیشتر از مبتلایان زن است .
دلایل شناخته شده بیولوژیکی برای این نتیجه‌گیری وجود ندارد و پژوهشگران می‌گویند اکراه مردان از مراجعه به پزشک و این که شیوه زندگی آنها عموما ناسالم‌تر از زنان است می‌تواند این نتیجه‌گیری را توجیه کند .

منتشر شده در اخبار مردان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *