رفتن به نوشته‌ها

زنان بدون محرم دیگر نمی توانند به حج بروند

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد : به این ترتیب خواهران زیر ۴۵ سال متقاضی حج از این پس بدون همراه داشتن محارم نمی توانند به حج مشرف شوند.

قهرودی در واکنش به اظهارات و انتقادات زائران از مشکلات اخیر بویژه در زمینه انگشت نگاری جلوگیری از اعزام برخی خواهران زائر و برخوردهای زننده ماموران سعودی با زائران عمره گفت : اشکالات مردم وارد است و هیچ توجیهی برای رفتار و برخوردهای مورد اشاره نیست .

رئیس سازمان حج علت بازماندن عده ای از بانوان ایرانی از عمره را اجرای دستورالعمل جدید مقامات عربستانی دانست و گفت : با هماهنگیهای انجام شده تا یکشنبه آینده حدود سه هزار نفر از این افراد به عمره مشرف می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر مصطفی خاکسار قهرودی افزود : دستورالعمل جدید مقامات عربستانی در واقع چیزی جز اجرای مقررات قدیمی این کشور مبنی بر ممنوعیت ورود خواهران زیر ۴۵ سال بصورت مجرد به حج نیست . وی یادآور شد : سازمان حج در گذشته با اطلاع و توافق مقامات مسئول عربستانی از یک استثنا ویژه برای حل این معضل استفاده می کرد به این شکل که مسئله نبود محرم همراه برخی خواهران با معرفی مدیر کاروان در کنار آنان حل می شد اما مقامات سعودی حدود یک ماه پیش بدون اطلاع قبلی تصمیم به اجرای دقیق مقررات مذکور گرفتند .

منتشر شده در اخباراخبار زنان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *