رفتن به نوشته‌ها

۲۵ تا ۴۰ ساله‌ها بیشترین استفاده‌گنندگان روش‌های تنظیم خانواده


صالح‌‌پور در ادامه تصریح کرد: سقط جنین‌های غیرقانونی، عوارضخطرناکی از جمله عفونت‌های شدید، ناباروری، از دست دادن رحم و گاهی مرگمادر را در پی دارد.

وی با تاکید بر اینکه خوردن قرص‌های LD و HD هیچ ارتباطی با نازاییندارد، خاطرنشان کرد: کسانی که با مصرف این قرص‌ها از نازایی در آیندهدارند، سخت در اشتباهند.

این متخصص زنان و فلوشیپ نازایی افزود: بعد از قطع قرص به دلیلاینکه تخمگذاری به صورت نرمال صورت نمی‌گیرد، ممکن است این افراد تا ششماه باردار نشوند؛ اما درصد ناباروری با خوردن قرص‌های LD و HD صفر است.

وی در پایان یادآور شد: در روش‌های پیشگیری به صورت طبیعی ۳۰ درصداحتمال شکست وجود دارد و ممکن است که فرد باردار شود؛ اما در روش استفادهاز IUD به دلیل اینکه ممکن است در لوله رحم چسبندگی ایجاد شود، درصدنازایی کمی بیشتر است

متخصص زنان و فلوشیپ نازایی با بیان اینکه افراد بین ۲۵ تا ۴۰ سال برایاستفاده از روش‌های تنظیم خانواده، بیشترین مراجعه را به پزشک دارند، گفت: باید با کنترل صحیح از بارداری‌های ناخواسته جلوگیری شود .

 

به گزارش ایونا ، ساغر صالح‌‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ما ،اظهار داشت: به طور کلی تنظیم خانواده فقط کنترل بارداری نیست، بلکهبرنامه‌ای صحیح برای باردار شدن است.

وی افزود: خانواده‌هایی که صاحب فرزند نمی‌شوند، به درمان نازایینیاز دارند؛ همچنین خانواده‌هایی که دارای فرزند هستند، باید تنظیمخانواده را رعایت کنند.

منتشر شده در اخبار خواندنی خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *