رفتن به نوشته‌ها

دختری برای فرار از ازدواج اجباری نامزدش را کشت

پس از آنکه تحقیقات از خانواده فرید نتوانست راهگشای پرونده باشد افسران آگاهی برای یافتن سرنخی جدید به تحقیق درباره نامزد مقتول پرداختند.
اختلاف سنی ۱۶ ساله سوگل با فرید و همچنین اظهارات این زن باعث شد کارآگاهان به وی مظنون شوند.
شواهد حاکی از آن بود که سوگل به ازدواج با فرید راضی نبوده و بر خلاف میل باطنی اش با فشار خانواده به این ازدواج رضایت داده بود.
کارآگاهان پی بردند او رابطه سردی با فرید داشت و پس از جشن نامزدی چندین بار نیز با او به مشاجره و درگیری لفظی پرداخته بود.
از این رو بار دیگر سوگل تحت بازجویی قرار گرفت تا در مورد رابطه اش با فرید توضیح دهد. در این مرحله بود که زن ۳۷ ساله از راز قتل نامزدش پرده برداشت و به کشتن او اعتراف کرد. این زن علت جنایت را فرار از ازدواج اجباری اعلام کرد و گفت؛ مدتی قبل فرید به خواستگاری ام آمد.
من به او هیچ علاقه یی نداشتم و این موضوع را با خانواده ام نیز در میان گذاشته بودم اما آنها چون می خواستند من ازدواج کنم مرا برای ازدواج با فرید تحت فشار قرار دادند و سرانجام برخلاف میلم حلقه نامزدی بین ما رد و بدل شد.
چند ماه از جشن نامزدی مان گذشت و من سعی داشتم با رفتارم به فرید بفهمانم که نمی خواهم با او عروسی کنم اما وی مدام به من ابراز علاقه می کرد. این زن ادامه داد؛ نامزدم ۱۶ سال از من کوچک تر بود و من از این موضوع رنج می کشیدم اما شرایط به گونه یی بود که هیچ راهی نداشتم.
این وضعیت ادامه داشت تا اینکه تحمل این شرایط برایم غیرممکن شد و از سویی روز به روز به زمان عروسی مان نیز نزدیک تر می شدیم و پس از آن من مجبور بودم یک عمر با مردی که کوچک ترین علاقه یی به او نداشتم زندگی کنم.
بالاخره تصمیم گرفتم با کشتن نامزدم به این وضعیت پایان دهم. چند روز قبل از حادثه یک سلاح خریدم و منتظر موقعیتی مناسب برای اجرای نقشه ام ماندم. تا اینکه روز حادثه وقتی فرید به دیدنم آمد فرصت را مناسب دیدم و با شلیک گلوله به سرش جان او را گرفتم.
به دنبال اعترافات این زن بازپرس پرونده با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست پرونده را برای صدور رای به شعبه پنج دادگاه کیفری استان فارس ارسال کرد. سپس اولین جلسه رسیدگی به این پرونده به ریاست قاضی رضاییان و با حضور چهار مستشار دادگاه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه نماینده دادستان ضمن قرائت کیفرخواست گفت؛ با توجه به دلایل و مدارک موجود در پرونده زن جوان متهم به قتل عمدی نامزدش به وسیله شلیک گلوله است. بنابراین با توجه به درخواست دادستان و شکایت اولیای دم خواستار قصاص متهم هستم.
در ادامه جلسه اولیای دم مقتول در جایگاه حاضر شدند و برای قاتل پسرشان درخواست صدور حکم قصاص کردند. سپس سوگل به دفاع از خود پرداخت. او گفت؛ هر چقدر به پدر و مادرم التماس کردم و از آنان خواستم تا از ازدواج من با فرید جلوگیری کنند آنها به حرف هایم توجهی نکردند.
من هم وقتی همه چیز را بر خلاف آمال و آرزوهایم دیدم این راه را برای خروج از بحران انتخاب کردم. در پایان این جلسه قاضی رضاییان همراه با چهار مستشار خود وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده که همگی از مجرم بودن سوگل حکایت داشت و همچنین با توجه به اعترافات صریح این دختر، او را گناهکار تشخیص دادند و به قصاص محکوم کردند.
پس از صدور این رای پرونده برای تایید حکم به دیوان عالی کشور ارسال شد اما قضات دیوان با وارد کردن ایرادهایی حکم صادره را خلاف قانون تشخیص دادند. قضات دیوان مشخص نبودن وضعیت روحی و روانی متهم را حین ارتکاب قتل از جمله مسائلی دانستند که راجع به آن تحقیق نشده است. به همین دلیل پرونده برای بررسی مجدد به دادگاه کیفری بازگردانده شد.
در دور دوم محاکمه سوگل هیات قضات شعبه ۵ دادگاه کیفری با بررسی مجدد پرونده و رفع نقایص آن بر رای گذشته خود تاکید و پرونده را برای دومین بار به دیوان عالی کشور ارسال کردند. این بار قضات دیوان حکم را بدون ایراد دانستند و ضمن تایید آن پرونده را برای اجرای حکم قصاص در اختیار واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی کازرون قرار دادند.

حکم قصاص دختر ۳۷ ساله یی که متهم است برای فرار از ازدواج اجباری نامزد ۲۱ ساله اش را با شلیک گلوله به قتل رسانده از سوی قضات دیوان عالی کشور تایید شد.
به گزارش خبرنگار ما اواسط سال ۸۵ قتل جوانی ۲۱ساله به نام فرید به پلیس کازرون گزارش شد. در پی اعلام این خبر اکیپ ویژه یی از کارآگاهان جنایی خود را به محل جنایت رساندند و با پیکر بی جان فرید که براثر اصابت گلوله به قتل رسیده بود مواجه شدند.
ضمن آغاز تحقیقات اولیه برای شناسایی عاملان این جنایت جسد مقتول برای انجام بررسی های تکمیلی به پزشکی قانونی منتقل شد. کارشناسان پزشکی قانونی پس از معاینه جسد فرید اعلام کردند او پس از اصابت گلوله به سرش براثر خونریزی داخلی جان داده است.
کارآگاهان سپس به تحقیق از خانواده مقتول پرداختند و دریافتند او چندی قبل زنی ۳۷ ساله به نام سوگل را به عنوان نامزد انتخاب کرده بود و قصد داشت به زودی با وی ازدواج کند.

"دختری

منتشر شده در اخباراخبار ازدواجاخبار حوادث

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *