رفتن به نوشته‌ها

اورژانس اجتماعی ۱۲۳″ آمار طلاق را در کشور شش درصد کاهش داده است

وی خاطرنشان کرد: این اورژانس توانسته در زمینه های مختلف از جمله کاهش کودک و همسرآزاری موفق عمل کند.
وی، با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی اورژانس اجتماعی ممانعت از ارجاع افراد به دستگاههای قضایی و زندان می باشد، اظهار داشت: شانس استحکام خانواده و اصلاح فرد خاطی از سوی اورژانس اجتماعی بسیار بیشتر از این است که او در بازداشتگاه و یا مراجع دیگر که خود می تواند شرایط خلاف جدید را برای او فراهم کند، بازداشت شود.
وی در جمع مسوولان استان اصفهان درتالار اجتماعات استانداری افزود: در زمان حاضر آسیب های اجتماعی در جامعه ما تبدیل به یک دغدغه شده است و با توجه به اینکه میانگین زمان گفت وگوی همسران در خانواده “هشت دقیقه” برآورد شده ، نیاز است برای حل مشکلات تمامی دستگاههای اجتماعی فرهنگی مشارکت کنند.
موسوی با اشاره به اینکه مشاوره خانواده ها و کنترل پرونده های ارجاعی به مراجع قضایی از دیگر اهداف این اورژانس می باشد، گفت: اورژانس اجتماعی در ۲۹ استان و مرکز کرج مشغول به فعالیت می باشد که در آینده در استان اردبیل نیز راه اندازی می شود.
مدیر کل امور آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در مراسم واگذاری شش دستگاه خودرو اورژانس اجتماعی استان اصفهان نیز گفت: تا پایان سال برای سهولت و تسریع خدمات اورژانس اجتماعی، ۱۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس اجتماعی کشور اضافه می شود.
استاندار اصفهان نیز با اشاره به اینکه استان اصفهان در زمینه فعالیت های اورژانس اجتماعی استان نمونه شناخته شده است ، گفت: باید خانواده ها، فرزندان خود را با آداب و معاشرت اسلامی در زمینه مراودات اجتماعی آشنا کنند.
“سید مرتضی بختیاری” افزود: این موضوع علاوه بر اینکه آرامش رادر خانواده ها
نهادینه می کند، موجب موفقیت های آنان بدون دغدغه های فکری می شود.
درپایان این سمینار شش دستگاه آمبولانس به اورژانس اجتماعی استان اصفهان تحویل داده شد.

 مدیرکل امور آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: افزایش مراجعه خانواده ها به اورژانس اجتماعی “۱۲۳” در بخش مشاوره خانواده آمار طلاق در کشور را شش درصد کاهش داده است.

سیدحسن موسوی چلک روز دوشنبه در مراسم “طرح اورژانس اجتماعی” استان اصفهان افزود: این کاهش آمار نشان می دهد که نهادینه کردن وآشنایی خانواده ها با مشاوره می تواند در حل و فصل و کنترل مداخلات خانوادگی که منجر به طلاق می شود، تاثیر داشته باشد.
وی بابیان اینکه اورژانس اجتماعی درچند سال اخیر فعال شده، گفت: “کودک آزاری” ، “همسر آزاری” و “اختلافات خانوادگی” بیشترین موضوعاتی است که به اورژانس اجتماعی ۱۲۳ گزارش می شود.
موسوی، “شناسایی آسیب های اجتماعی”، “فضازدایی و پیشگیری از جرم”،”خدمات مشاوره دائمی به مردم”، “کسب گزارش های مردمی در موضوعات مختلف آسیب اجتماعی (زنان و کودکان خیابانی)” را از دیگر وظایف این اورژانس عنوان کرد.

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار طلاقطلاقگزارش و آمار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *