رفتن به نوشته‌ها

زندگی مجردی جوانان ، تمایل برای ازدواج را کاهش می‌دهد

این متخصص روانشناسی با طرح این سوال که آیا دور شدن از محیط خانواده‌ و زندگی مجردی می‌تواند مشکلات جوانان را حل کند و مزایایی برای آنها به همراه داشته باشد ، پاسخ داد : این سبک زندگی ممکن است فقط دایره روابط و رفتارهای جوانان را افزایش دهد ، اما مشخص نیست که جوانان از این آزادی می‌توانند در جهت رشد و تعالی خود استفاده کنند یا نه .

 

وی تصریح کرد : بسیاری از این جوانان کسب آرامش را دلیل جدایی از خانواده‌ عنوان می‌کنند ، در حالی که این سبک زندگی باعث ایجاد نگرانی ، اضطراب و سلب آرامش می‌شود ، چرا که فرد مجبور است نگرانیهای ناشی از جدایی و دور شدن از خانواده‌ را تحمل کند و برای کاهش ناراحتی‌های خود گاهی به رفتارهایی پناه می‌برد که می‌تواند در آینده مشکل‌ساز شود .

 

 

دکتر قاسمی در پایان تصریح کرد : افزایش و تعمیق ورحیه تجرد گرایانه و انزوای ناشی از زندگی مجردی ، تمایل جوانان به سمت تشکیل خانواده‌ و ازدواج و رسیدن به آرامش واقعی را کاهش می‌دهد .

 

به اعتقاد یک روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شهر کرد ، زندگی جوانان در خانه‌های مجردی باعث کاهش تمایل آنان به تشکیل خانواده‌ و ازدواج می‌شود .

 

به گزارش ایونا ، دکتر محمد قاسمی ، درباره آثار گرایش برخی جوانان به جدایی از خانواده‌ و تشکیل زندگی مستقل مجردی ، یادآورشد : اگر در خانواده‌ بحث استقلال جوانان مطرح می‌شود ، این استقلال یافتن باید منجر به تشکیل یک خانواده‌ جدید شود ، در غیر این صورت جوان در حالت بلاتکلیفی و ناآرامی قرار می‌گیرد .

 

 

وی افزود : به نظر می‌رسد برخی جوانان برای فرار از مسوولیت‌پذیری در محیط خانواده‌ و اثبات استقلال طلبی و بلوغ فکری و عقلی تصمیم به ترک خانواده‌ و تهیه خانه مجردی می‌گیرند .

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار مردان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *