رفتن به نوشته‌ها

طرح جامع مراکز همسریابی ظرف سه ماه آینده به دولت ارائه می‌شود

وی با اشاره به این که اتفاقات مناسبی درباره بحث ازدواج در کشور روی داده است، افزود: آگاهی و هوشیارسازی مناسبی در سطح جامعه، مسوولان و خانواده‌ها برای ارزش‌بخشی به مقوله ازدواج در حال شکل‌گیری است.

حاج علی اکبری با بیان این که معقتدم برکات این امر در آینده نمایان خواهد شد، افزود: در رابطه با بحث ازدواج برنامه‌های قوی‌تری را برای نهادهای گوناگون مشخص کرده‌ایم و سعی خواهیم کرد، بودجه مستقلی برای این امر در نظر گرفته شود و همچنین یک بودجه استانی هم برای کمک به فرهنگسازی و الگوسازی برای برنامه ازدواج در استان‌ها لحاظ شود.

به گزارش ایسنا، حاج علی اکبری در مراسم جشن بزرگ زوج‌های جوان مشهد نیز گفت: موج امیدبخشی برای توجه به موضوع مهم خانواده و ازدواج جوانان در کشور در جریان است و احساس می‌کنیم، به تدریج بر اهمیت این موضوع نیز افزوده می‌شود.

معاون رییس جمهور با بیان این که شرایط برای ازدواج پیچیده نیست، بلکه خود ما آن را پیچیده کرده‌ایم، ادامه داد: احساس می‌کنم نگاهی متکلفانه به مقوله خانواده و زندگی به تدریج در جامعه شکل گرفته که امر خطرناکی است.

رییس سازمان ملی جوانان با تاکید بر این که زمینه‌های لازم برای تاسیس مراکز همسریابی در کشور وجود دارد، گفت: ایجاد این مراکز در دستور بررسی جدی است.

به گزارش سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری با بیان این مطلب در حاشیه مراسم جشن بزرگ زوج‌های جوان شهر مشهد در جمع خبرنگاران، گفت: اعتقاد داریم باید مراکز مشاوره‌ای، به طور مستقل برای پیدا کردن همسر مناسب اقدام کنند که البته لازمه این امر وجود مراکز امین مشاوره است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر راهکار سازمان ملی جوانان برای تبدیل نشدن این مراکز به مکان‌های دلالی، تصریح کرد: سازمان ملی جوانان هم اکنون موظف شده است، طرح جامع مراکز همسریابی را ظرف سه ماه آینده به دولت ارائه کند و بعد از آن چکش‌کاری‌های لازم درباره نواقص احتمالی آن انجام خواهد شد.

منتشر شده در اخباراخبار ازدواج

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *