رفتن به نوشته‌ها

یافتن همسر مناسب با استفاده از تحلیل ژنتیکی

  از این رو کارشناسان مذکوربه روشی دست یافته اند که در آن با استفاده از تحلیل ژن افراد و مقایسه آنها طبق فاکتورهای بیولوژیکی رابطه عاشقانه، می توان به افراد پیش از آنکه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند در مورد موفقیت یا شکست رابطه اعلام نظر کرد .

 

در همین حال “کلاوس ودکیند” پژوهشگر دانشگاه لوزان سوییس با استناد به مطالعات چند سال اخیر خود به این نتیجه رسیده است که انسانها در صورتیکه دارای ویژگیهای موروثی متضادی در ژن خود باشند، گرایش و علاقه بیشتری نسبت به یکدیگر پیدا می کنند. این افراد اگر به غریزه ذاتی خود توجه کنند می توانند موارد مناسب خود را بیابند و در صورتی که از این کار ناتوان باشند، باید از کارشناسان ژنتیک کمک بگیرند .

 

بر اساس مطالعات کارشناسی همچنین مشخص شده کسانی که ژن متفاوت دارند در صورت ازدواج صاحب فرزندان قویتر و سالم تری می شوند. در مطالعات ودکیند آمده است اصلی ترین عاملی که به زنان دریافتن همسر مناسب کمک می کند حس بویایی آنها است .

 

او با انجام آزمایشات گوناگون ثابت کرده است که زنان بطور طبیعی نسبت به بوی افرادی که از نظر ژنتیکی دارای ژن متفاوت اند، واکنش مثبت نشان می دهند. با این حال این امر در زمانی که زنان از قرصهای جلوگیری کننده استفاده کرده و یا باردارند، مصداق ندارد زیرا در چنین مواقعی این حس غریزی دچار اشتباه می شود .

 

کارشناسان امیدوارند با این روش توانسته باشند کلید سردرگمی های جوانان در امر ازدواج را بیابند. آنها همچنین پیش بینی کرده اند از راه ارائه مشاوره های ژنتیکی درآمد قابل توجهی نصیب متخصصان ژنتیک شود .

 

هم اکنون مرکزی در سوییس وجود دارد که برای معرفی همسر مناسب به جوانان ۱۹۹ دلار از آنان دستمزد می گیرد. کارشناسان این مرکز با تشکیل بانک اطلاعات ژنتیکی به هزارن مشترک خود مشاوره می دهند. اعضای این بانک ژنتیکی می توانند پس از اطمینان از تناسب خود با فردی دیگر به برقراری رابطه و ازدواج با او بپردازند .

 

کارشناسان به روش جدیدی برای یافتن همسر مناسب دست یافته اند که بر تحلیل ژنتیکی افراد استوار است .

به گزارش ایونا و به نقل از دی ولت ، با استفاده از روش تحلیل ژنتیک ، جوانان می توانند همسر مناسب خود را بیابند . به اعتقاد کارشناسان افرادی که ویژگی های ژنتیکی متضادی دارند گرایش بیشتری نسبت به هم پیدا می کنند .

  “تامارا براون” و “مایکل فون آرکس” دو پژوهشگر حوزه بیوتکنولوژی هستند که موفق به ابداع شیوه جدیدی برای یافتن همسر مناسب برای جوانان شده اند. به اعتقاد این دو کارشناس، زمانه دوستی های طولانی مدت، تبادل نامه های عاشقانه و یا پست های الکترونیک مشابه به سر آمده و جوانان دیگر حوصله ای برای این کار ندارند، آنها بدنبال کوتاهترین راه شناختن همسر مناسب خود هستند .

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار بهداشت خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *