رفتن به نوشته‌ها

دوران دانشجویی بهترین زمان ازدواج است

پژوهشهای صورت گرفته حاکی است این رویکرد بیشتر در شرق آلمان و درمیان بانوان جوان دیده می شود. در حال حاضر از هر ۱۱ دانشجوی شرق آلمان یک نفر صاحب فرزند است و این در حالی است که پنج سال پیش این میزان یک نفر از هر ۱۴ دانشجو بوده است.

آمارهای موجود از اشتغال به تحصیل ۱۲۳ هزار دانشجوی متاهل و صاحب فرزند در دانشگاههای آلمان حکایت دارد. این افراد که حدود ۷ درصد جمعیت دانشجویی این کشور را تشکیل می دهند، دوران تحصیل را زمان مناسبی برای تشکیل خانواده تشخیص داده اند.

این همان موضوعی است که کارشناسان پس از تحقیقات بسیار به آن پی برده و تاکید کرده اند، برای اجرای سیاستهای موفق دولت در حوزه جمعیت و جامعه باید عمل به آن در دستور کار نهادهای اجرایی و مشاوره ای این کشور قرار گیرد.

به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از اشپیگل، کارشناسان مسائل خانواده در آلمان معتقدند دوران تحصیل در دانشگاه بدلیل ایجاد انعطاف بیشتر و آمادگی در جوانان بهترین زمان ممکن برای تشکیل خانواده و بچه دار شدن است.

بدلیل کاهش میزان زاد و ولد در دهه های اخیر در آلمان، سیاستمداران، جامعه شناسان و بسیاری از صاحب نظران این کشور بر این نکته اذعان دارند که ازدواج و در پی آن صاحب فرزند شدن، از مهترین موضوعاتی است که باید در دستور کار دولت قرار گیرد.
آمارها نشان می دهد بسیاری از جوانان آلمانی با درک این واقعیت اقدام به ازدواج در دوران دانشجویی می کنند. آنها با این استدلال که پس از فراغت از تحصیل و اشتغال، درصورت بچه دار شدن قادر به مراقبت صحیح از فرزند خود نبوده و از پیشرفت کاری باز خواهند ماند، چنین تصمیمی را اتخاذ می کنند.
منتشر شده در اخبار ازدواجازدواجمقالات

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *