رفتن به نوشته‌ها

با افزایش وام مشکلی حل نمی‏شود

رییس سازمان ملی جوانان و معاون رییس جمهور گفت: گمان نبریم که اگر فقط شرایط ازدواج را تسهیل کنیم و وام‌ها را افزایش دهیم، مشکل حل می‌شود؛ اگر موانعی نظیر مهریه‌های کذایی، چشم و هم‌چشمی، تجملات و توقعات بی‌جا را برطرف نکنیم، افزایش تسهیلات فایده‌ای ندارد.

وی همچنین در جمع رسانه‌ها گفت: جوانان روستا مورد غفلت قرار گرفته‌اند و ردپای آن‌ها در برنامه‌ریزی‌های کلان، در انتخاب الگوها و در جوانان برتر دیده نمی‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری گسترش ستاد ملی ساماندهی امور جوانان به ستادهای استانی ساماندهی امور جوانان را اتفاقی بزرگ خواند و اظهار کرد: با تدابیری که اندیشیده شده است برش نامه‌های ملی در استان‌ها تعریف می‌شود.

رییس سازمان ملی جوانان کشور به اختلاف بیش از ۳۵۰ هزار موردی بین ازدواج‌هایی که باید صورت بگیرد و ازدواج‌هایی که در کشور صورت می‌گیرد، اشاره و عنوان کرد:علت‌ اصلی این امر انبوه تقاضا و تغییر جمعیتی است که این امور نیاز به تدبیر دارند.

معاون رییس جمهور همچنین به رشد هشت درصدی ازدواج در سال گذشته اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که امسال نیز رشد بسیار خوبی در زمینه ازدواج داشته باشیم به طوری که بیش از ۹۰۰ هزار ازدواج در کشور اتفاق بیفتد و اختلاف بین ازدواج‌های لازم و ازدواج‌هایی که رخ می‌دهد، کمتر خواهد شد.

حاج علی اکبری طرح خانواده‌ نیمه‌مستقل را برای ازدواج بسیار مفید دانست و به برخی از موانع فرهنگی که طرح خانواده نیمه‌مستقل مطرح است، اشاره و تاکید کرد: در صورتی که دو جوان علاقمند به یکدیگر بخواهند، با هم ازدواج کنند و عواملی همچون سربازی، مسکن مستقل، تحصیل یکی از طرفین و یا نبود شغل مطلوب نباید باعث شود که از برکت ازدواج محروم شوند.

رییس سازمان ملی جوانان با بیان این که طرح ازدواج نیمه مستقل می‌گوید، به جوانان وقت بدهیم و در طول دوران عقد نیز با آسیب‌شناسی و حمایت‌های مشورتی و آموزش این امکان را برای آن‌ها فراهم کنیم که با هم بوده و ارتباط و رفت و آمد داشته باشند، افزود: یکی از مسائل، باردار شدن در ایام عقد است که متاسفانه جامعه و خانواده‌ها دید بسیار بدی نسبت به آن دارد، در حالی که نباید این گونه باشد، چون این دو نفر همسر شرعی یکدیگر هستند.

رییس سازمان ملی جوانان گفت: از نظر ما بمب جنسی در کشور، خطرناک‌تر از بمب و موشک دشمن است و نیازهای جنسی نیز با ازدواج حل می‌شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در جلسه‌ ساماندهی امور جوانان ایلام با بیان این که خوشبختانه نیازهای اصلی جوانان کشور، امروز در کانون توجه برنامه‌ریزان مملکت قرار دارد، گفت: امروز آنچه جوان و خانواده‌ی او تشخیص می‌دهند، با آنچه برنامه‌ریزان و سیاستگذاران دولت تشخیص می‌دهند، یکی است که این یک برکت بزرگ محسوب می‌شود.

وی با اشاره به این که از ۱۳ برنامه ساماندهی امور جوانان، پنج اولویت را انتخاب کرده‌ایم که شامل هویت، ازدواج، اوقات فراغت، مشارکت‌های اجتماعی و مبارزه با آسیب‌هاست، افزود: ما مساله‌ ازدواج را طی ۱۰ سال گذشته و همه‌ تحولات آن را بررسی کرده‌ایم و آمار را تا مهر ماه امسال داریم و در حال مهندسی اجتماعی مساله ازدواج هستیم.

منتشر شده در اخباراخبار ازدواجاخبار خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *