رفتن به نوشته‌ها

افزایش موج ازدواج اجباری با ظاهری اختیاری

وی درباره اهمیت و جایگاه رسانه ملی در فرهنگ سازی ازدواج بین جوانان تصریح کرد: رسانه ملی در فرهنگ سازی نقش اول را دارد و هیچ چیز به اندازه آن تاثیرگذار نیست. این کارشناس امور خانواده محور رسانه ملی را مسائل خانوادگی دانست که بیشتر به مبحث بعد از ازدواج پرداخته است و اندک برنامه‌های موجود هم زمان‌های کم بیننده پخش می‌شود که عمدتا پسران جوان از آن بی بهره می‌مانند.

بانکی‌پور وجود سوژه ازدواج در سریال و برنامه‌های خانوادگی را بیشتر جهت جذب مخاطب دانست تا الگودهی درست و ادامه داد: در هیچ فیلمی تا به حال جلسه خواستگاری با الگوی درست و اینکه چه نکاتی باید در این جلسه رعایت شود به مردم ارائه نشده است. عمده خواستگاری‌هایی که وجود دارد یا جنبه فکاهی دارد یا اصلا وجود ندارد. باید مشاوری وجود داشته باشد که فیلم نامه و روند ساخت آن را از این جهات کارشناسی و نظارت کند.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان ضمن ابراز تأسف از وقوع طلاق در بین زوج های جوان به دلیل عدم آگاهی، ازدواج های اجباری در نسل جدید را بیش از نسل گذشته اعلام کرد.

 

به گزارش برنا، دکتر حسین بانکی پور با اشاره به اینکه ارتباط‌های قبل از ازدواج موجی در ازدواج‌های اجباری ایجاد کرده است، گفت: به عقیده من این نسل بیشتر از گذشته ازدواج اجباری دارد اما اجبار بر اساس عواطف. رسانه ملی می تواند در زمینه آگاهی دادن به جوانان برای جلوگیری از بوجود آمدن چنین فضایی، در دوران قبل و بعد از ازدواج بسیار تاثیرگذار عمل کند.

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *