رفتن به نوشته‌ها

بیش از ۶۰ درصد زوج‌ها طلاق عاطفی می‎گیرند

دکتر اقلیما با اشاره به اینکه در بنگلادش به عنوان فقیرترین و آمریکا به عنوان غنی ترین کشور دنیا وامی با عنوان ازدواج پرداخت نمی شود گفت: ما در ایران هم سابقه پرداخت وام ازدواج نداشته ایم. اگر دولت وظیفه خود را در قبال تولید شغل انجام دهد، جوانان شخصیت و احترام می یابند و می توانند به ازدواج خود فکر کنند. اما وقتی جوانان بیکار هستند و یا حقوق ماهانه آنان ناچیز است، با توجه به وضعیت تورم نمی تواند ازدواج کند.

وی در ارتباط با عدم ازدواج برخی از افراد که شاغل هستند و مسکن نیز دارند افزود: به طور معمول سن این گروه بالا است و چون از سن مشخص ازدواج فاصله گرفته اند، نیازی به ازدواج احساس نمی کنند. این به مفهوم راحت طلبی نیست. ما عاقل تر شده ایم و نسبت به چگونگی داشتن زندگی بهتر تفکر می کنیم. هم اکنون بهترین سن ازدواج برای دختران ۲۵ سال به بالا و برای پسران ۲۷ سال به بالا است چرا که در این سنین دختران معیارهای ثابت تری برای انتخاب همسر دارند و پسران امکانات اولیه ای را فراهم کرده اند.

رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران در آخر افزود: هم اکنون آسیب طلاق ها بیش از تجرد است. کسی که طلاق می گیرد به راه های مختلف کشیده می شود و تحت فشارهای والدین و جامعه قرار خواهد گرفت. شاید در بیش از ۶۰ یا ۷۰ درصد از خانواده های پیرامون خود شاهد طلاق عاطفی هستیم که زن و مرد تنها با هم زندگی می کنند و هیچ احساسی نسبت به همدیگر ندارند.

رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران گفت: در بیش از ۶۰ یا ۷۰ درصد از خانواده های پیرامون خود شاهد طلاق عاطفی هستیم که زن و مرد تنها با هم زندگی می‌کنند و هیچ احساسی نسبت به همدیگر ندارند.

به گزارش باشگاه جوانی برنا، دکتر مصطفی اقلیما با اشاره به اینکه تولید شغل و رفع این مانع برای ازدواج جوانان تنها به عهده وزارت کار و امور اجتماعی نیست، گفت: برای رفع این مانع، عمده ترین مسئولیت متوجه دولت و سیاست های آن است. هم اکنون در تمام دنیا میزان کاری که دولت ها تولید می کنند اهمیت بسیاری دارد و در بسیاری از موارد دولت به دلیل عدم توانایی تولید شغل برای جوانان از کار برکنار می شود.

وی مهمترین لازمه ازدواج جوانان را اشتغال برشمرد و افزود: هیچ جوانی نیست که نخواهد ازدواج کند. همه دختران ما اگر با پسری صحبت می کنند غیر از قصد ازدواج نیتی ندارند اما در پسران این نیت نیست. شرط ازدواج یک مرد جوان این است که علاوه بر امکان اداره خود، بتواند خرج شخص دیگری را هم بدهد. اما با توجه به شرایط کنونی این امکان برای جوانان فراهم نیست و از این رو ازدواج نمی کنند.
منتشر شده در آمار و گزارشاخباراخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *