رفتن به نوشته‌ها

تاثیرات مخرب ازدواج ناموفق بر سلامتی زوجین

  همچنین مشخص شده است که بحث ها و مشاجره های دائمی در خانواده می تواند منجر به بیماری های دیگری ، از فشار خون بالا گرفته تا افسردگی مزمن شود . هم اکنون تحقیقات مشخص کرده است که در زنان و مردانی که از زندگی مشترک خود راضی هستند و احساس خوشبختی می کنند ، بازسازی ارگان های بدن با سرعت فوق العاده بیشتری صورت می گیرد . برای نمونه التیام زخم در این زوج ها بسیار سریع تر از حالت عادی در دیگران است .

 

نتیجه گیری دانشمندان ، نظریه متخصصان را تایید نمود . دانشمندان پوست تعدادی از داوطلبین را زخم کردند . هر جفت از داوطلبین این آزمایش را دوبار انجام دادند : یک بار در هنگام دعوا و مشاجره و بار دیگر در یک دوره آرام از زندگی مشترک خود . نتیجه آزمایش مذکور کاملا مشخص نمود که زوج ها در زمان دعوا و قهر به زمانی دو برابر زمان خوشبختی و آرامش برای بهبود زخم خود احتیاج داشتند .

 

به عقیده دانشمندان دلیل این امر واضح است . ارگان های بدون در زمان استرس ، در مقایسه با زمان های عادی ، پروتئین کمتری به خون تزریق می کنند و مشخص است که این امر در روند التیام زخم اثر گذار خواهد بود همچنین نتایج بررسی ها و تحقیقات حاکی از آن است که در هنگام قهر و دعوا بین زوجین ، ایمنی و دفاع بدن آنها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد .

دانشمندان دانشگاه اوهایو در ایالات متحده آمریکا اعلام کردند که یک ازدواج ناموفق به معنای واقعی کلمه برای سلامتی خطرناک است .

به گزارش ایونا ، آن ها برای رسیدن به این نتیجه یک سری تحقیقات کامل را روی ۴۲ خانواده از سنین ۲۲ تا ۷۷ سال انجام دادند .

 

دانشمندان مدتها قبل اعلام کرده اند که شرایط نامناسب در زندگی خانوادگی ، بدترین عامل برای ابتلا به بیماری های قلبی در انسان محسوب می شود و ممکن است او را به بیماری های مختلف قلبی ، از نارسایی های قلبی گرفته تا انفاکتوس مبتلا سازد .

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار بهداشت خانوادهاخبار خانوادهبهداشت جسمی جنسی خانوادهبهداشت روحی و روانی خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *