رفتن به نوشته‌ها

آشنایی‌های قبل از ازدواج عامل سبک‌شدن هزینه‌های ازدواج است

وی با تاکید بر اینکه وضعیت مالی خانواده ها در حال حاضر به یکی از معیارهای جوانان برای ازدواج تبدیل شده است ، خاطر نشان کرد : بسیاری از پسرانی که امروز می‌خواهند ازدواج کنند با این نگاه به خواستگاری می روند که عروس خانم تک دختر خانواده باشد و پدرش هم از لحاظ مالی وضع مناسبی داشته باشد اما به این مسئله توجه نمی کنند که خودشان در چه شرایط مالی قرار دارند .

به گفته رییس انجمن مددکاری ایران چنین جوانانی برای رسیدن به منافع بعدی ، محبور می شوند تعهداتی را بپذیرند که از جمله آن می توان به قول برگزاری عروسی های تجملاتی و پر زرق و برق اشاره کرد .

به گزارش ایونا ، اقلیما آشنایی های قبل از ازدواج را یکی از عوامل سبک شدن هزینه های ازدواج دانست و خاطر نشان کرد : در ازدواج هایی که دختر وپسر قبل از خواستگاری در محیط کار ، دانشگاه و… همدیگر را می بینند و به مرور زمان به هم علاقمند می شوند کمتر جنجال های برگزاری مراسم های ازدواج گزاف به میان آورده می شود و دو طرف راحت تر مشکلات مالی را قبول می کنند .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : زمانی که پسر و دختر واقعا همدیگر را دوست داشته باشند و آشنایی های قبل از ازدواج در عمیق شدن روابط آنها نقش داشته باشد حاضر می شوند برای کم شدن هزینه های ازدواج حتی در مقابل والدین خود بایستند . به عنوان مثال زمانی که دختری واقعا می خواهد با پسر مورد علاقه اش ازدواج کند هر چقدر هم که پدرش به خواستگار بگوید “باید عروسی مجللی برای دخترم بگیری و یا باید فلان سرویس جواهرات را برای او بخری” خود دختر بخاطر آن علاقه ای که به پسر دارد با این موضوع مخالفت می کند .

اقلیما با تاکید بر اینکه دختر و پسری که حد خود را بشناسند در حسرت عروسی مجلل و ولخرجی های قبل از ازدواج نیستند ، افزود : در حال حاضر جوانانی هستند که بزرگترین شادی زندگی شان این است که توانسته اند یک خانه ۳۰ متری خارج از تهران برای خود خریداری کنند در حالی که گروهی مجلل ترین عروسی ها را در فضای باز و یا در استخر برگزار کنند و این سوال مطرح است که چرا برخی مبنای ازدواج را تجلل در آغاز زندگی می‌دانند .

رییس انجمن مددکاری ایران آشنایی های قبل از ازدواج را یکی از عوامل سبک شدن هزینه های ازدواج دانست و گفت : زمانی که پسر و دختر واقعا همدیگر را دوست داشته باشند و آشنایی های قبل از ازدواج در عمیق شدن روابط آنها نقش داشته باشد حاضر می شوند برای کم شدن هزینه های ازدواج حتی در مقابل والدین خود بایستند . حتی اگر پدر عروس به خواستگار بگوید “باید عروسی مجللی برای دخترم بگیری و یا باید فلان سرویس جواهرات را برای او بخری” خود دختر بخاطر آن علاقه ای که به پسر دارد با این موضوع مخالفت می کند .

به گزارش ایونا ، به اعتقاد بسیاری از کارشناسان تمایل روز افزون مردم به خصوص ساکنین شهرهای بزرگ مثل تهران به برگزاری مراسم های تجملاتی و بسیار پرهزینه برای ازدواج جوانان بیشتر در میان اقشاری مشاهده می شود که نسبت به خود و جایگاه خانوادگی خود شناختی ندارند

دکتر مصطفی اقلیما ، رییس انجمن مددکاری ایران و استاد دانشگاه در خصوص علاقه شدید جوانان به برگزاری مراسم ازدواج تجملاتی و تعریف آنها از این مراسم ها گفت : جوانان ما چون هنوز با تعریف واقعی از حد و توان خانواده خود آشنا نشده اند هنگام ازدواج بیشتر از آن‌چیزی که در حد خود است طلب می کنند و در انتخاب هایشان سعی می کنند بدنبال مطلوب هایی باشند که در حد آنها نیست .

 

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار مهریهازدواجمشاوره خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *