رفتن به نوشته‌ها

ازدواج چهارمین اولویت جوانان کشور است

وی با اشاره به تحقق ۸۴۰ هزار ازدواج در سال ۸۶ و به تعویق افتادن ۶۶۰ هزار ازدواج در این سال افزود: لازم است که با توجه به اهمیت پایداری ازدواج و کاهش نرخ طلاق، تعداد واقعه ازدواج در سال افزایش یابد. در چهار ماهه نخست سال جاری شاهد رشد ۹ درصدی ازدواج نسبت به زمان مشابه در سال گذشته بوده‌ایم اما در کنار آن میزان طلاق نیز ۵ درصد رشد یافته و اعتیاد، مشکلات اقتصادی و عدم سازگاری و تفاهم در صدر علل وقوع طلاق قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان ملی جوانان میانگین اختلاف سنی زوج‌های جوان در کشور را سه سال و هفت ماه اعلام کرد و اظهار داشت: هم اکنون برای تسهیل ازدواج جوانان و تقویت پایداری خانواده‌ها نیازمند الگوسازی و نهادسازی هستیم. در این مسیر با توجه به شعار ازدواج بهنگام، آگاهانه، آسان و پایدار، لازم است که از الگوهای سلیقه‌ای و شخصی فاصله بگیریم و الگوهایی را متناسب با شرایط امروز و اقشار رنگین کمانی جوانان طراحی کنیم. در سال جاری و همزمان با روز ازدواج جوانان در تاریخ ۱۰ آذر ماه نخستین جشنواره مطلع عشق با همکاری صدا و سیما و به منظور تقدیر از خادمین، چهره های الگویی ازدواج، اساتید و خیرین برگزار می شود.

وی با اشاره به نتایج آخرین پیمایش صورت گرفته از سوی سازمان ملی جوانان در سال ۸۵ تصریح کرد: ازدواج چهارمین اولویت جوانان است. از این رو بحث حساس سازی و تشریح ضرورت و اهمیت تشکیل خانواده در سطح جامعه الزامی است. در این راستا کارشناسان، اساتید دانشگاه ها، روحانیون و گروه های مرجع وظیفه حساسی را در ارتباط با خانواده ها و جوانان دارند. آموزش و مشاوره از دیگر موضوعات مورد توجه است که با نهادسازی و ارائه خدمات مشاوره همسریابی محقق می شود. هم اکنون ۱۰ مرکز موفق در این زمینه شناسایی شده اند که الگوهای آنان بررسی و آسیب شناسی شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان ملی جوانان در نخستین نشست سراسری هم اندیشی صاحبنظران ازدواج و خانواده با اشاره به وجود ۱۲ میلیون جوان در آستانه ازدواج در کشور و ضرورت تحقق شش میلیون ازدواج، از به تعویق افتادن نیمی از این ازدواج‌ها خبر داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان ملی جوانان در نخستین نشست سراسری هم اندیشی صاحبنظران ازدواج و خانواده با اشاره به وجود ۱۲ میلیون جوان در آستانه ازدواج در کشور و ضرورت تحقق شش میلیون ازدواج، از به تعویق افتادن نیمی از این ازدواج‌ها خبر داد.

به گزارش باشگاه جوانی برنا، در این اجلاس دو روزه که با همکاری سازمان ملی جوانان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و با حضور ۳۰۰ نفر از اساتید و صاحبنظران در زمینه ازدواج و تشکیل خانواده برگزار شد، دکتر علی اکبر عصارنیا با تأکید بر ضرورت هدف گذاری و برنامه ریزی چهارساله برای تحقق شش میلیون ازدواج در کشور گفت: اگر ازدواج همه جوانان تا ده سال آینده را هدف گذاری کنیم، لازم است که سالانه یک میلیون و ۶۵۳ هزار ازدواج صورت گیرد تا عدد ۱۶ میلیون ازدواج محقق شده و جامعه به وضع مطلوب دست یابد.
منتشر شده در آمار و گزارشاخبار ازدواجاخبار مردان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *