رفتن به نوشته‌ها

اختلالات جنسي در 40 درصد زوج‌هاي ايران

دبير شوراي عالي نظام پزشكي كشور در ادامه با تاكيد بر اين كه اختلالات جنسي ريشه در مشكلات روحي يا بيماريهاي جسمي افراد دارد، تصريح كرد: برخي از بيماريها از جمله ارضاي جنسي زودهنگام در مردان همراه با افزايش سن، 20 تا 40 درصد افزايش مي‌يابد. حال آنكه حدود 40 درصد زنان جامعه نيز از بي ميلي و سرد مزاجي رنج مي‌برند كه بخش عمده اين بيماريها قابليت درمان‌ دارويي دارند.

به گفته رييس سمينار علمي اختلالات جنسي، يكي از مهم ترين علل شيوع اين قبيل بيماريها مراجعه ديرهنگام به متخصصان است. بنابراين به مردم به خصوص افراد مبتلا به مشكلات و ناتوانيهاي جنسي، بيماران ديابتي و مبتلايان به ناراحتي‌هاي رواني و حادثه ديدگان جسمي در سوانح مختلف توصيه مي‌شود قبل از دير شدن مراحل درمان، ‌براي رفع مشكل مراجعه كنند.

گفتني است، علاقه‌مندان به شركت در كنفرانس يك روزه اختلالهاي جنسي مردان و زنان ويژه ماماها كه از سوي انجمن علمي تخصصي باروري و ناباروري ايران، با همكاري انجمن مامايي، اداره اموزش سازمان تامين اجتماعي، بيمارستان‌هاي ميلاد و پارسيان اول آبان ماه 87 برگزار مي‌شود مي‌توانند به سايت www.isrm.ir مراجعه و يا با تلفن‌هاي 88525512 و 88525513 تماس بگيرند.

نتايج تحقيقات صورت گرفته نشان مي‌دهد: در حال حاضر حدود 40 درصد زوج‌هاي ايراني از اختلالات و ناتوانيهاي جنسي مزمن يا حاد رنج مي‌برند.

به گزارش ايسنا، دكتر محمدرضا نوروزي رييس انجمن علمي تخصصي باروري و ناباروري ايران در آستانه برگزاري سمينار علمي آموزشي اختلالهاي جنسي مردان و زنان ويژه گروه مامايي كشور كه اول آبان ماه در بيمارستان ميلاد تهران برگزار مي‌شود با اعلام اين مطلب گفت:‌ با توجه به ثبت سالانه حدود 800 هزار ازدواج در كشور مي‌توان گفت هر سال حداقل حدود 200 هزار تن به تعداد بيماراني كه به نوعي دچار اختلالات جنسي مزمن يا حاد هستند اضافه مي‌شود. به همين علت مشكلات جنسي زنان و مردان يكي از پنج علت شايع طلاق در ايران است. حال آن كه با اقدامات به موقع درماني به راحتي مي‌توان بسياري از مشكلات اين گروه از افراد جامعه را برطرف كرد و آنها را به زندگي عادي و طبيعي بازگرداند….>>>>

منتشر شده در آمار و گزارشاخباربهداشت جسمی جنسی خانوادهبهداشت خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *