رفتن به نوشته‌ها

ازدواج اجباری دختر ۱۵ساله با مرد ۶۰ ساله

به دنبال این شکایت دستور قضایی برای بررسی و تحقیق درباره پیدا کردن دختر فراری از خانه صادر و پرونده به شعبه ۱۱ پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.
با بررسی و تحقیق مقدماتی از سوی ماموران مشخص شد این دختر از چندی پیش به جوان ۲۴ساله‌ای که کارگر یک کارخانه است علاقه‌مند بوده و با وجود آنکه این جوان در ۳مرحله مرجان (دختر فراری) را از خانواده‌اش خواستگاری کرده، اما به دلیل آنکه شرایط مناسب مالی نداشته، والدین دختر ۱۵ساله با این ازدواج مخالفت کرده‌اند.

رازگشایی
نماینده دادستان در دادگاه کیفری استان تهران اضافه کرد: با به دست آمدن این سرنخ جست‌وجو برای یافتن دختر جوان آغاز شد و این فرضیه که ممکن است دختر فراری به همراه جوان مورد علاقه خود متواری شده باشد، قوت گرفت.

با شناسایی این جوان معلوم شد وی نیز همزمان با فرار دختر ۱۵ساله محل سکونت خود را ترک کرده و حتی در محل کار خود نیز حاضر نمی‌شود. با مشخص شدن این موضوع در مرحله بعدی از تحقیقات خواهر این جوان (که هویت وی نادر اعلام شده بود)، مورد شناسایی قرار گرفت و با دستور نیابت قضایی و رفتن ماموران به محل سکونت خواهر فرد مظنون، دختر فراری به همراه این جوان دستگیر و برای تحقیقات به دادسرای جنایی منتقل شدند.

ازدواج اجباری
دلداری تصریح کرد: ‌با تحقیق از دختر ۱۵ ساله وی در حالی که به شدت می‌گریست، گفت: والدینم از شرایط خوب مالی برخوردار نیستند. من و نادر به یکدیگر علاقه‌مند بودیم و قصد ازدواج داشتیم، اما والدینم به خاطر آنکه وی یک کارگر ساده بود، با این ازدواج مخالف بودند.

مرجان افزود: در حالی که درگیری میان من و والدینم برای ازدواج با نادر ادامه داشت، متوجه شدم یکی از دوستان پدرم که مرد ۶۰ ساله‌ای است با فریب پدرم در مقابل پرداخت ۱۰میلیون تومان مرا از والدینم خواستگاری کرده است و آنها نیز این درخواست را پذیرفته‌اند. وی ادامه داد:‌ با شنیدن این موضوع تصمیم به فرار از خانه گرفتم و پس از بازگو کردن موضو

منتشر شده در سایر