رفتن به نوشته‌ها

عفاف زنان به قیمت اسارت !

وی همچنین افزود: زنی که در پی عفاف است، نباید پول بپردازد تا چشم خود و اطراف آن را آرایش کند تا بدین شکل به بازار برود و در دیدگان جوانان قرار بگیرد، زیرا چنین کاری فاجعه به بار می‌آورد؛ به ویژه این که گاهی این زنان در حالی که به همراه همسرانشان هستند، چنین آرایشی کرده‌اند.

شیخ محمد هبدان در ادامه با انتقاد از حجاب و نقاب موجود در بازارهای عربستان گفت: اولا بهتر است مردان، زنان خود را به پوشیدن عبا به جای مانتو ملزم کنند و دوم این که به نظر من، نقاب موجود در بازارها که دو چشم زن را نمایان می‌کند و او را زیبا نشان می‌دهد، جایز نیست، بلکه نقاب شرعی آن است که إبن عباس (از صحابه) هنگام خواندن آیه حجاب، آن را نشان می‌داد، به گونه‌ای که تمام صورت و یک چشم خود را پوشاند و تنها یک چشم دیده می‌شد.

او گفت: ما نیز به خواهران گرامی خود می‌گوییم اگر می‌خواهند نقاب بپوشند، بهتر است این گونه باشد. آیا ایجاد فتنه توسط دختران کار درستی است؟ این در حالی است که جوانان ازدواج نکرده ما سرشار از شهوت هستند و با نگاه‌های خود فتنه ایجاد کرده و به گناه می‌افتند. خواهران باید بدانند که هر فتنه‌ای که پدید آید، آنها مسئولند و باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرند.

وی در پایان افزود: گاه برخی حوادث و ارتباطات با نگاه در حالی میان دختران و پسران نامحرم در بازار ایجاد می‌شود که آنان با خانواده و محارم خود هستند، پس فرض کنید اگر آنان با محارم نباشند، چه خواهد شد و چه اتفاقی خواهد افتاد!

شیخ «محمد هبدان»، از چهره‌های دینی نسبتا سرشناس وهابیت در عربستان سعودی، آخرین نظرات و دیدگاه‌های خود درباره حجاب و برخی دیگر مسائل مربوط به زنان را چنین بیان کرده است.

به گزارش شیعه آنلاین، شیخ محمد هبدان در اظهارات خود، نخست نسبت به خروج زنان از خانه و رفتن به بازار بدون فردی از محارم خود، هشدار داد و گفت: بهتر است برای دور ماندن از گناه و فتنه، زنان و دختران با یکی از محارم خود مانند شوهر، پدر، برادر و غیره از خانه بیرون روند، مگر در حالت بسیار ضروری و فوق‌العاده که نیاز باشد.

شیخ هبدان در ادامه افزود: زنی که به دنبال عفاف است، با ظاهری بدحجاب و آرایش کرده به بازار نمی‌رود، زیرا این کار مردان را به فتنه می‌اندازد.

منتشر شده در اخبار زنانزنان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *