رفتن به نوشته‌ها

نیجر خطرناک‌ترین کشور جهان برای بارداری

به گفته این سازمان خونریزی مهم‌ترین عامل این‌گونه مرگ و میرها در آفریقا و آسیاست و یک مورد از هر ۳ مورد مرگ را شامل می‌شود. عفونت،‌ اختلالات فشار خون،‌ پیچیدگی‌های سقط جنین و ایدز از جمله عوامل دیگر هستند.
به گزارش یونیسف، خطر مرگ در اثر بارداری در کشورهای در حال توسعه یک نفر در هر ۷۰ نفر است که این میزان در کشورهای صنعتی یک نفر در هر ۸ هزار نفر است.
خطرناک‌ترین کشور دنیا برای زایمان نیجر است که خطر مرگ در اثر بارداری یا زایمان یک نفر در هر ۷ نفر است. این میزان در سیرالئون یک نفر در هر ۸ نفر است.

کشورهایی مانند سریلانکا و موزامبیک هم در کاهش میزان مرگ و میر موفق بوده‌اند.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که هنوز هم سالانه بیش از نیم میلیون نفر از زنان جهان در اثر بارداری یا زایمان جان خود را از دست می‌دهند و نیجر خطرناک‌ترین کشور دنیا برای بارداری و زایمان است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز از ژنو، یونیسف اعلام کرد که به رغم پیشرفت‌های تقریبی به ویژه درآسیا اما مرگ و میر ناشی از بارداری و زایمان به دلیل نبود منابع مالی و اراده سیاسی کافی، هنوز هم تقریباً ثابت است.
بیش از ۹۹ درصد ۵۳۶ هزار مرگ و میر ناشی از بارداری و زایمان در جهان در سال ۲۰۰۵ در کشورهای در حال توسعه رخ داده است که نیمی از آن در صحرای آفریقا بوده است.
این سازمان یکی از مشکلات اساسی را نبود متخصصین مامایی در این مناطق دانسته و اعلام کرده که اکثر مرگ‌ها ناشی از خونریزی بعد از زایمان بوده است. حدود ۵۰ میلیون زایمان یا حدود ۴ مورد از هر ۱۰ مورد زایمان در جهان در حال توسعه بدون حضور نیرو‌های آموزش دیده و متخصص صورت می‌گیرد.

منتشر شده در خواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *