رفتن به نوشته‌ها

تظاهرات دهها همسر یک مرد نیجریه ای!

زنان به حکم دادگاه شرعی نیجر اعتراض داشتند که قصد دارد ماسابا را مجبور کند طبق شریعت، هشتاد و دو همسر خود را طلاق دهد و حداکثر چهار همسر را نگه دارد.

ماسابا زمانی معروف شد که دو ماه پیش به خبرنگاران گفت هشتاد و شش همسر و یکصد و هفتاد فرزند دارد. سپس پلیس شهر بیدا که بزرگترین شهر ایالت نیجر است او را بازداشت کرد. گروه نصرالاسلام روز بیست و یکم اوت ماسابا را مهدور الدم معرفی کرد ولی مقامات محلی تصمیم گرفتند دو روز به وی مهلت دهند تا به قانون پایبند بماند یا ایالت نیجر را ترک کند. ماسابا دو هفته پیش قول داد هشتاد و دو همسر خود را طلاق دهد ولی به قولش عمل نکرد.

هشتاد و شش همسر یک مرد نیجریه ای که به علت داشتن بیش از چهار همسر بازداشت شده است روز جمعه با تظاهرات در مقابل وزارت دادگستری ایالت نیجر خواستار ازادی شوهرشان شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کانو، همسران محمد بلو ماسابا (۸۴ ساله) به همراه بیست تن از یکصد و هفتاد فرزند وی راهی وزارت دادگستری در ایالت نیجر شدند تا خواستار ازادی فوری همسرشان شوند.

یک از مسئولان وزارت دادگستری ایالت نیجر گفت این افراد با سه اتوبوس خود را به مقابل ساختمان دادگستری رساندند و در اعتراض به بازداشت و زندانی شدن همسرشان تظاهرات کردند. انها پلاکاردهایی در دست داشتند که روی انها نوشته شده بود “ما همسران شرعی هستیم.”

منتشر شده در اخبار حقوقی خانوادهاخبار خانوادهاخبار خواندنی خانوادهاخبار زنان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *