رفتن به نوشته‌ها

قبل از طلاق به این توصیه ها توجه کنید


۱-
ممکن است شما که قصد جدایی از همسرتان را دارید، برای این که همسر خودرا مقصر نشان دهید و دلسوزی و حمایت دوستان و فامیل را به خود جلب کنید،در مورد همسر خود نزد آنان بدگویی کنید. ممکن است در این میان عده‌ایفرصت‌طلب و دشمن دوست‌نما بخواهند از این فرصت استفاده کنند و بدی‌هایهمسر شما را از آنچه که هست بزرگتر جلوه دهند که این باعث می‌شود شمابیشتر از همسر خود بیزار شوید و فرار کنید.

۲- اگر احساس کردید که همسرتان پشیمان شده او را مجبور نکنید که در مقابلآشنایان و دوستان اعتراف کند که اشتباه کرده چون ممکن است از فکر زندگیمجدد با شما منصرف شود و از روی لجبازی برای طلاق پافشاری کند .

۳- ممکن است شما به خاطر وضعیت ناراحت‌کننده‌ای که به خاطر درخواست طلاقبرایتان ایجاد شده، خیلی پریشان و ناراحت شوید. این وضعیت ممکن است شما رانسبت به کارهای ضروری و شخصی روزمره بی‌‌تفاوت و بی‌‌علاقه کند. مثلا ممکناست میل به غذا خوردن را از دست بدهید و آنقدر گرسنگی را تحمل کنید کهدچار ضعف شوید و چون عقل سالم در بدن سالم است وقتی ضعف و گرسنگی غلبهکرد، دیگر فکرتان درست کار نمی‌‌کند و در نتیجه نمی‌‌توانید برای جدایی ازهمسرتان، تصمیم درست و خردمندانه‌ای بگیرند.

۴- بعضی از زوجین – شاید شما هم جزو این دسته باشید – برای رهایی از  استرس  و ناراحتی به خاطر طلاق، بدون تجویز پزشک از داروهای خواب‌آور ومسکن استفاده می‌کنند که این داروها مسلما اثر سوء بر جسم و اعصاب آنهاخواهد داشت .

۵- حتی ممکن است برخی از شما به جای صحبت با افراد متخصص، آگاه و دلسوز درمورد جدایی از همسر، ارتباط خود را با دوستان و آشنایان کاهش دهید یا حتیقطع کنید. این انزوا و گوشه‌گیری به جای این که به شما احساس آرامش بدهد،بیشتر شما را آشفته و مضطرب خواهد کرد چون وقتی انسان در شرایط دشوار واسترس‌زا  قرار می‌گیرد، رفت و آمد با کسانی که دوستشان دارد و یا قابلاعتماد هستند، می‌تواند باعث احساس امنیت و آرامش شود .

۶- معمولا زن و شوهری که قصد جدایی از یکدیگر را دارند بارها و به طورمکرر با یکدیگر جر و بحث کرده‌اند و یا بارها دعوا و با یکدیگر قهرکرده‌اند و چون بعد از هر دعوا یا قهر و آشتی نتوانسته‌اند یک راه حلمناسب برای مشکل‌شان پیدا کنند، فکر می‌کنند که زندگی مشترک غیرممکن وبی‌‌فایده است.

در صورتی که چنین افرادی باید همیشه به یاد داشته باشند کههمه دعواها و قهرها لزوما منجر به طلاق نمی‌‌شود. چه بسا ممکن است اگر بایک فرد باتجربه و متخصص در این مورد صحبت کنند، مشکلات شان رفع شود و ازدرخواست طلاق پشیمان شوند .

اگر برای جدایی ازهمسرتان ، تشکیل پرونده داده‌اید ، باید مواظب باشید و طوری برخورد کنید کهوضعیت آشفته خود را از آنچه که هست بدتر نکنید .

شاید فرصتی پیش بیاید کهخود شما بتوانید از تقاضای طلاق  صرف‌نظر کنید .

 در این میان، چیزهایی کهممکن است در نظر شما بی‌‌اهمیت جلوه کند، ارزش زیادی پیدا می‌کند و حتیممکن است در زندگی مشترک شما سرنوشت‌ساز باشد…..>>>

منتشر شده در اخبار طلاقتوصیه هاطلاقمشاوره خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *