رفتن به نوشته‌ها

مالیات بر مهریه


رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه این لایحه با مشارکت نمایندگان فراکسیون زنان مجلس و با حضور سایر کارشناسان در جلسات متعدد بررسی، تدوین و سپس به دولت ارسال شده‌ است، افزود: باید با نگاه کارشناسی دقیق و به دور از هیجانات کاذب، نسبت به تبیین و ارائه ویژگی‌های بسیار مثبت این لایحه که موجب تحکیم مبانی خانواده‌ها می‌شود اقدام و این وظیفه‌ای است که از کارشناسان بی‌طرف انتظار می‌‌رود تا به خوبی بتوانند نکات مثبتی را که در این لایحه دیده ‌شده ‌است به افکار عمومی منعکس کنند .

هاشمی شاهرودی سپس با برشمردن برخی نکات مثبت این لایحه افزود: در این لایحه سعی شده‌ است با تخصصی‌ شدن دادگاه‌های خانواده، حضور قاضی زن و الزام مشاوره‌های حقوقی نسبت به حفظ حقوق زنان و خانواده‌ها اقدام شود .

رئیس قوه قضائیه تأکید کرد: در این لایحه بحث داوری، صلح و سازش که مورد نظر شرع مقدس اسلام است مورد تأکید قرار گرفته ‌است و داوری در بحث طلاق با استفاده از مشاوران خانواده دیده‌ شده ‌است .

هاشمی شاهرودی توجه به مشکلات مربوط به کودکان را از دیگر ویژگی‌های این لایحه برشمرد و افزود: علاوه‌ بر توجه به موضوع کودکان در این لایحه موضوع تعدد قضات نیز موجب تحکیم مبانی خانواده خواهد شد .

رئیس قوه قضائیه به دو ماده مورد بحث در این لایحه که از سوی دولت اضافه شده‌ اشاره کرد و گفت: بحث مالیات بر مهریه که به این لایحه اضافه ‌شده‌ است به نظر اینجانب ضرورتی نداشته و بیشتر به ضرر زنان است .

هاشمی شاهرودی با اشاره به ماده ۲۳ این لایحه گفت: این ماده نیز موجب جنجال شده‌ است و با توجه به اینکه در این لایحه کار تخصصی مناسب و زیادی دیده ‌شده ‌است به نظر می‌رسد که این لایحه قابل اصلاح است و باید در شرایطی آرام و به دور از هیاهو به آن پرداخته شود تا نکات و ویژگی‌های مثبتی که در لایحه هست به چشم بیاید و جامعه از آن مطلع شود .  

رئیس قوه قضائیه در ابتدای این جلسه حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد همگان بتوانند در این ماه از فیوضات و عنایات الهی بهره‌مند شوند .

رئیس قوه قضائیه:
پیشنهاد دولت درباره مالیات بر مهریه به ضرر زنان است

 

هاشمی شاهرودی با اشاره به دو ماده مورد بحث در لایحه خانواده که از سوی دولت اضافه شده‌، گفت: مالیات بر مهریه که به این لایحه اضافه ‌شده‌ بیشتر به ضرر زنان است و ماده ۲۳ نیز موجب جنجال شده است .

 

به گزارش ایونا به نقل از روابط عمومی قوه قضائیه، سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تبیین ویژگی‌های لایحه حمایت از خانواده و با اشاره به اینکه اصل این لایحه بسیار خوب است، گفت: مسائل بسیار مهم مربوط به تحکیم و حفظ حقوق خانواده در این لایحه دیده شده ‌است که متأسفانه به دلیل جنجال اساس آن زیر سئوال برده ‌شده‌ است .

 

منتشر شده در اخباراخبار مهریه

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *