رفتن به نوشته‌ها

انتقاد آیت‌الله امینی از مواد ۲۳ و ۲۵ لایحه حمایت خانواده

امینی ادامه داد: امروز تجدید فراش مردان این باور را در زنان ایجاد کرده که پس از اختیار کردن زن دوم ، همسر اول را رها و مشکلات بیشتری برایشان فراهم می‌سازند. این بدبینی نه تنها در بانوانی که مرد آنها تجدید فراش نکرده ، بلکه در دخترانی که در شرف ازدواج هستند ایجاد شده و مشکلاتی را بر سرراه ازدواج آنان فراهم آورده است .

وی خواستار تجدید نظر نمایندگان مجلس در تصویب این ماده و اصلاح آن شد و گفت: خانواده‌های ما به اندازه کافی نزاع خانوادگی دارند، شما آن را بیش از این زیاد نکنید .

امینی همچنین از ماده ۲۵ این لایحه در مورد مالیات گرفتن از مهریه‌های غیرمتعارف انتقاد کرد و گفت: ظاهرا هدف از طرح این ماده جلوگیری از چشم و هم‌چشمی و به مزایده گذاشتن مهریه بوده است، غافل از این که این ماده جلوی ازدیاد مهریه را نمی‌گیرد .

وی افزود: همان‌طور که بارها گفته شده است، راهکار این مساله فرهنگ‌سازی و ایجاد اعتماد بین زن و مرد است .

به گزارش ایونا ، آیت‌الله ابراهیم امینی، با لازم و مناسب توصیف کردن تدوین لایحه حمایت خانواده بر ضرورت تفکر و بررسی کارشناسانه آن نیز تاکید کرد و گفت: مواد ۲۳ و ۲۵ لایحه مذکور باید مورد تجدید نظر قرار گیرد .

 

خطیب موقت جمعه قم، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، افزود: هم اکنون نهاد خانواده در ایران و جهان با مشکلات فراوانی روبروست که حل آنها به کار جدی نیاز دارد .

امینی خاطرنشان کرد : این لایحه باید بتواند مشکلات خانواده‌ها را رفع کند .

وی در ادامه بر ضرورت تفکر و بررسی کارشناسانه و دقیق این لایحه در مجلس تاکید کرد و گفت: از مجلس هشتم انتظار می‌رود در تصویب این لایحه عجله نکند و تامل بیشتری بر روی مواد آن داشته باشد .

وی مواد ۲۳ و ۲۵ این لایحه را از نقاط ضعف آن دانست و گفت: ماده ۲۳ این لایحه، اختیارکردن همسر دوم را منوط به احراز توانایی مرد و تعهد اجرای عدالت بین همسران به اجازه دادگاه می‌داند که تصویب آن به مشکل بدبینی زنان و دختران دامن خواهد زد .

""

منتشر شده در اخبار حقوقی خانوادهاخبار خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *